nov 21, 2015
1864 Views
Komentáre vypnuté na Ktorú vôňu si vybrať do interiéru?

Ktorú vôňu si vybrať do interiéru?

Written by

Vône majú skvelé účinky na našu myseľ a celkovú náladu. Je však dôležité, aby ste si zvolili tú správnu vôňu, ktorá vás príjemne upokojí a dodá vám potrebnú silu. Ponuka na trhu je naozaj široká, takže máte z čoho vyberať. Môžete si vybrať jednoduché vonné tyčinky, aromatické sviečky či katalytické lampy. Niektoré voňajú po celý čas, iné zase po dobu niekoľkých hodín.

Upokojte vaše zmysly po celom dni

Za najbežnejší materiál sa považuje parafín, ktorý je k dispozícií za nízku cenu a kúpiť sa dá v kusoch či granulách. Má bielu farbu a je polotransparentný. Môžete do nich pridať i aromatický olej, a tak vám vzniknú vonné sviečky. Luxusnejšiu verziu predstavujú sviečky z pravého včelieho vosku, ktorý má nádhernú medovú vôňu. Tieto sviečky majú zväčša zlatú farbu a sú pochopiteľne bez akéhokoľvek zápachu. Môžete cítiť príjemnú arómu palmového oleja, ktorý prebudí vaše zmysly. Palmový vosk predstavuje i nádhernú dekoráciu, ktorá sa podobá ľadovým kvetom, takže predstavuje i dokonalý doplnok na vianočné obdobie.

Novinkou na trhu sú elektronické sviečky, ktoré sú tiež vyrobené z vosku, ale nikdy sa vám nestane nehoda. Funguje teda na batériu a plameň vyzerá naozaj skutočne. Predstavuje vyšší komfort a pokiaľ máte doma malé ratolesti, tento typ sviečky by ste mali určite vlastniť. Ponuka farieb je zatiaľ obmedzená, ale to by nemal byť príliš veľký problém.

Keramické nádoby fungujú veľmi jednoducho. Do spodnej časti vložíte čajovú sviečku, do hornej nalejete vodu a pridáte esenciálny olejček. Vôňa sa následne bude uvoľňovať do ovzdušia, čo nádherne rozvonia celú vašu domácnosť. Aromalampa sa hodí do minimalistických interiérov, keďže je nápadná a svojim vzhľadom zároveň jednoduchá.

 

FOTO:  © [Photographer’s name] / Dollar Photo Club

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu