dec 22, 2021
411 Views
Komentáre vypnuté na Ktoré pohodlné topánky by nemali chýbať vo vašom šatníku?

Ktoré pohodlné topánky by nemali chýbať vo vašom šatníku?

Written by

Topánky sú veľkou témou pre dámy aj pánov. Kvalitná obuv je nielen dôležitá zo zdravotného hľadiska, ale tiež aj z hľadiska bezpečnosti, či odolnosti voči vonkajším vplyvom. Zvoliť kvalitné topánky na bežné nosenie je to najlepšie čo môžete urobiť pre vaše telo a nohy. Každodenné chodenie už bude omnoho pohodlnejšie a môžete sa takto zbaviť napríklad aj bolestí chrbtice, ale aj podporiť správnosť chôdze. Ktorá obuv by v žiadnom prípade nemala chýbať vo vašom šatníku/botníku?

Športové topánky – pohodlie a štýl

Športová obuv sa v poslednej dobe teší veľkému nárastu popularity. Vďaka popularite štýlu ležérnej elegancie sa táto forma obuvi začala nosiť aj na každodenné nosenie. Pritom je športová obuv – napríklad vychádzková ideálna na bežné nosenie, pretože v správnej veľkosti zabezpečuje pohodlie, stabilizuje pätu a často je aj nesmierne dizajnová. Kombinovanie športovej obuvi do outfitov je pritom nesmierne variabilné, pretože sa dajú nosiť prakticky ku všetkému.

Prvotný účel športovej obuvi je však na šport a aj v tomto ohľade ide o veľmi podstatný prvok vášho šatníka. Pokiaľ sa venujete určitému športu, odporúčame vám zvoliť kvalitné športové topánky na konkrétny šport. Nielenže zaručia bezpečnosť vášho pohybu, ale môžu kompletne zvýšiť vašu výkonnosť a zaručiť, že budete pohyb vykonávať správne. Topánky sú naozaj základom pre správne vykonávanie športu a preto ich výber netreba podceňovať.

Obuv na každodenné nosenie

Okrem klasických športových topánok – tenisiek, či sneakersov je dobré mať v šatníku aj iné pohodlné elegantné varianty topánok. Veľmi pohodlné a dizajnové sú rôzne druhy mokasín alebo loafers topánok. Pre nadčasovejšie a kvalitnejšie modely môžete siahnuť napríklad po kožených variantoch, z ktorých sa pri vhodnej starostlivosti môžete tešiť aj niekoľko rokov. Ideálne je siahať po neutrálnych farbách, aby sa vám dobre kombinovali.

Na jeseň sú skvelou voľbou napríklad kanadové topánky alebo chelsea boots. Prechodné obdobie môžu pokryť rôzne oxfordky alebo iné členkové topánky. Na leto sú skvelou voľbou sandále alebo šľapky. Všetky topánky sa snažte vyberať v neutrálnych farbách, kvalitných materiáloch a najmä v správnej veľkosti. Tiež je podstatné, aby vám stabilne držali pätu a mali kvalitnú podrážku. Topánky, ktoré nosíme na dennej báze totiž ovplyvňujú nielen naše nohy, ale aj celú našu chôdzu a držanie tela.

Article Categories:
Ako na to