apr 22, 2020
942 Views
Komentáre vypnuté na Kolagén je schopný oddialiť starnutie aj regenerovať telo

Kolagén je schopný oddialiť starnutie aj regenerovať telo

Written by

V našom tele sa kolagén vyskytuje prirodzene, ale s pribúdajúcim vekom sa stráca. Tento proces začína už okolo tridsiatky, po štyridsiatke by malo byť samozrejmosťou jeho doplňovanie. Najčastejšie sa s kolagénom stretávame v kozmetických krémoch, ale užívať by sme ho mali predovšetkým vnútorne.

Kolagén je elixírom nielen pre našu pleť

V pleťových krémoch sa kolagén objavuje často. Predovšetkým v tých proti prvým vráskam, aj v tých, ktoré sľubujú antiageing efekt. Kolagén je spolu s kyselinou hyaluronovou, retinolom a koenzýmom Q10, doslova zariekavačom starnutia.

Kolagén prispieva ku kráse a mladistvému vzhľadu našej pleti. Zmierňuje tvorbu vrások, podieľa sa na kvalitnejších vlasoch a nechtoch. To ale stále nie je všetko.

TIP: Čo je kolagén z pohľadu vedy?

Tento najhojnejší ľudský proteín potrebuje aj náš pohybový aparát

Predovšetkým kolagén I. typu (celkom ich je asi 30) ovplyvňuje kvalitu našej kože, vaskulatúru, šľachy a kosti. Kolagén II. typu je predovšetkým kolagénom chrupaviek. Jeho nedostatok vedie k silným bolestiam pri pohybe a k zhoršeniu funkcie celého pohybového aparátu.

Aj naše cievy a ich zdravie závisí na kolagéne. Nedostatok retikulárneho kolagénu, teda kolagénu III. typu, vedie často k ruptúram ciev a tepien.

A čo robiť, keď nám nerastú vlasy a majú špatnú kvalitu? Doplniť je treba predovšetkým kolagén V. typu.

Doplňujte kolagén z kvalitných supplementov

Po tridsiatke začína kolagén v našom tele ubúdať, a to pomerne rýchlo. Stráca sa nám 1 až 2 % kolagénu ročne. Riešením je jeho doplnenie kvalitnou výživou. Zdrojom sú hlavne ryby a tiež poctivý hovädzí vývar. Ale nemusí to stačiť, naviac pri vegánskej či vegetariánskej strave máme problém. Kolagén je však možné doplniť aj vhodným doplnkom stravy.

Doplnky stravy s kolagénom je optimálne začať užívať skôr, ako nás problémy spojené s jeho nedostatkom zastihnú. Optimálne po tridsiatke, najneskôr po štyridsiatke. Pre ľudí, ktorí aktívne či pravidelne športujú, sú kolagénové doplnky stravy dôležité ešte skôr. Vďaka ich užívaniu dokážeme udržať zdravé a bez bolestí naše kosti, kĺby aj chrupavky. Sme tiež odolnejší voči úrazom.

Kolagénové doplnky stravy oddialia aj starnutie pleti

Starnutie samozrejme nezastavíme, ale dokážeme ho razantne spomaliť. Účinnejšie než kozmetika s kolagénom, sa ukazujú doplnky stravy, Kolagén užívaný vnútorne funguje komplexne a pôsobí aj na pleť, vlasy a nechty. S pomocou kolagénu nestráca hybnosť ani náš pohybový aparát. Vďaka tomu máme väčšiu chuť na pohyb a šport, čo nás udržuje v kondícii a sme tiež štíhlejšími. Užívanie kolagénu tak pozitívne pôsobí v mnohých rovinách. Nájdite si vhodný doplnok stravy s kolagénom a zaraďte ho do svojej zdravej výživy.

Article Categories:
Ako na to · Ako na zdravie a krásu