apr 7, 2020
1295 Views
Komentáre vypnuté na Prečo je výber správneho roštu tak dôležitý?

Prečo je výber správneho roštu tak dôležitý?

Written by

Aj vy ste sa rozhodli vymeniť starý matrac za nový? Prípadne ste sa rozhodli vymeniť rovno celú posteľ a nahradiť ju novou, ktorá bude vyhovovať vašim preferenciám? Výborne! Avšak súčasťou výberu nového matracu či postele je samozrejme aj rošt, ktorý slúži na podporu celého matracu. Na trhu dnes existuje množstvo typov lamelových roštov, ktoré sa od seba odlišujú šírkou, počtom lamiel a koniec koncov i cenou. Vedeli ste však o tom, že aj výber lamelového roštu výrazne ovplyvňuje kvalitu vášho spánku? Ak sa aj vy pýtate, prečo je dôležité venovať výberu roštu zvýšenú pozornosť, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Prečo je výber vhodného roštu taký dôležitý?

Matrac je väčšinou jednostranne zaťažovaný, keďže spíme najčastejšie v strede a zväčša v rovnakej polohe. Napriek tomu, že väčšina moderných matracov je vybavená bodovým tlakom a elasticitou, čo zabraňuje preťažovaniu a skorému opotrebovaniu, je potrebné myslieť niekoľko rokov dopredu a zvážiť aj fakt, že lamelový rošt dokáže výrazne ovplyvniť jeho životnosť.

Základnou úlohu roštu je rovnomerné zaťaženie

Rošt rovnomerne rozkladá zaťaženie, ktorému matrace čelia, pričom pomáha tak udržať anatomický a stabilný povrch. Ak sa nad tým zamyslíte, čím pružnejší je váš lamelový rošt, tým je ochrana matracu vyššia. Tým, že matrac neleží na pevnej doske, sa oveľa lepšie odparuje vlhkosť, ktorú do nej cez noc vypotíme, čo je zrejme aj pre vás prekvapujúce, však? Niektoré matrace majú však lepšie hygienické vlastnosti ako iné, čiže v niektorých prípadoch nie je potrebné vyberať rošty na posteľ, ktoré plnia aj túto funkciu. Výhodou tiež je, že matrace, ktoré sú položené na kvalitnom rošte, sú pohodlnejšie, než matrace, ktoré sú položené na tvrdej doske, ktorá sa takmer vôbec nepohybuje. Tak čo poviete, premyslíte si aj vy výber roštu s ohľadom na spomenuté kritéria, na ktoré by ste mali dôraz klásť aj vy?

 

Article Categories:
Ako na domácnosť