nov 29, 2017
1145 Views
Komentáre vypnuté na Kedy je tá najlepšia chvíľa pre cestovanie po svete?

Kedy je tá najlepšia chvíľa pre cestovanie po svete?

Written by

Radi by ste videli svet, spoznali cudzie národy, naučili sa zaujímavé zvyky a rozšírili si obzory? Toto všetko sa dá splniť len tak, že si zbalíte kufre a vydáte sa na cestu. Kedy je však tá správna chvíľa na cestu okolo sveta?

Po škole máte ruky rozviazané

Je jedno, či ste práve dokončili strednú školu alebo ste si hrdo prevzali diplom z univerzity. Predtým, než nastúpite do životného cyklu práca/rodina, máte možnosť objavovať svet. Nebojte sa, domov na vás vždy počká tam, kde ho necháte.

Ak ste sa počas školy trošku hecli a chodil iste po brigádach, nebudete mať problém vyraziť na poriadnu niekoľkomesačnú dovolenku a navštíviť všetky kontinenty. V opačnom prípade vám však radosť vyčaria aj lacné letenky a ubytovanie, vďaka ktorým je dnes cestovanie prístupné skoro každému.

Pred deťmi/po deťoch

Vydať sa na pol roka do sveta s malým dieťaťom, škôlkárom, ale i pubertiakom môže byť dosť problém už len kvôli povinnej školskej dochádzke. Nehovoriac o niektorých nebezpečenstvách, ktoré na nás číhajú v cudzine.

Ak máte v pláne deti, cestujte ešte pred nimi. Ak už deti máte, počkajte kým odídu na internát a potom si môžete užívať cestovanie plnými dúškami. Kto vie, možno ich stretnete niekde v Južnej Amerike alebo na Bali na pláži.

Kým nemáte finančné záväzky

Splácať hypotéku a cestovať môže byť dosť zložité. Môžete síce váš byt na ten čas prenajať, no len ťažko nájdete nájomníkov, ktorí by doň šli na takú krátku dobu.

Predtým, než sa rozhodnete vziať si úver na 30 rokov, pobehajte aspoň európskej krajiny. Počas nasledujúceho finančne náročného obdobia by ste ľutovali, že ste tak nespravili skôr.

Vďaka priaznivým cenám leteniek vás cestovanie nezruinuje. Môžete si to dovoliť a zážitky, ktoré na vašich cestách zažijete, vás budú sprevádzať počas celého života.

Article Categories:
Nezaradené