aug 19, 2015
3103 Views
Komentáre vypnuté na Jesenné listy v kalendári módy

Jesenné listy v kalendári módy

Written by

Kalendár nám pomaly otáča augustový list na september a to je prvým signálom, napriek stále rekordným  teplotám,  že vláda leta sa blíži ku koncu. Je čas na malú prípravu na jesenné dni. Kiež by sme sa mohli celé  jesenné mesiace tešiť z krátkych no intenzívnych slnečných lúčov, farebného šuchotavého lístia, voňavého vzduchu presýteného krásnym vyzretým ovocím… No zo skúsenosti vieme, že pani zlatá, jesenná prináša  aj intenzívne dažde,  chladný vietor, ranné hmly. Takto to je…Nepodliehajme však melanchólii, veď aj toto obdobie prináša zo sebou veľa autentických momentov, ktoré by sme v horúcich letných dňoch nevedeli vychutnať. Neviete si spomenúť? Tak Vám to teda pripomenieme a naladíme Vás pozitívne na jeseň. Kedy chutí domáca jabĺčková štrúdľa a kapučíno so škoricou najlepšie? Na jeseň… Jeseň je intenzívne charakteristická  svojimi sýtymi farbami, rozmanitými vôňami,  šťavnatými  chuťami.

Skúsme tento éter preniesť aj do sveta módy a odievania. Ak sa chceme zamerať na funkčnosť oblečenia, zaostríme na modely, ktoré nám zabezpečia tepelný komfort, dámske tielka a  topy nechajme chvíľu odpočívať a nahraďme ich tričkom s dlhým rukávom, či už pôjde o jednoduché basic modely, alebo kúsky so zaujímavými aplikáciami, v jesennom šatníku sa bez nich nezaobídeme. Ich praktickosť oceníme pri kombinovaní so sakom, alebo svetríkom. Čoraz viac obľúbenými sa stávajú dámske body z príjemných materiálov, jednak krásne držia outfit, nevysúkavajú sa, a Vaše  kríže sú v pohodičke.

my5839Ako vrchné oblečenie zvolíme trendy športové sako, blejzer. Zamerajme sa na dobre padnúci strih k Vašej figúre. Módny diktát nám dáva voľnú ruku pri výbere jeho dĺžky. Ak ste nižšej postavy vyhnite sa predĺženým modelom a príliš kontrastnému ladeniu saka a dolného oblečenia, to by Vás rozdelilo na vizuálne  farebné  bloky a ubralo ďalšie centimetre. Laďte príbuzné farby,  úplná  zhoda farieb tiež nie je správnym riešením. Dôležitý je použitý  materiál, sako, alebo blejzer si zaslúži aj pri športovom strihu niečo kvalitnejšie, pretože je to výrazný kus oblečenia.

Je na Vašej preferencii  či si k tričku,  prípadne body,  a saku zvolíte nohavice, alebo sukňu. Rifle, ležérne nohavice či veľmi pohodlné maxi sukne sa s blejzrom  nájdu v spoločnej téme. Obuv k outfitu si vyberajte  podľa svojej potreby. Nie je chybou si k športovému blejzru obuť tenisky ani lodičky, myslíte na svoj komfort a pohodlie počas celého dňa. Kabelka,  šatka,  obľúbený a nenahraditeľný šál dokreslia a zintenzívnia požadovaný výsledok. Tiež vybrané šperky a bižutéria zadefinujú Váš look, či už chcete vyzerať chic, alebo zvolíte štýl mestskej jednoduchej elegancie. Toľko základná príprava na prvé jesenné dni, hoc ich práve nedočkavo neočakávame, skúsme sa nich pripraviť, a potom v pohodlí vychutnávať jedinečnosť, ktorú nám prinášajú.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu