apr 17, 2019
1126 Views
Komentáre vypnuté na Jednoduchý tip, ako môžu zamestnanci prispieť k propagácii firmy

Jednoduchý tip, ako môžu zamestnanci prispieť k propagácii firmy

Written by

Máte vlastnú firmu alebo pracujete v oblasti marketingu a hľadáte spôsoby, ako dostať vašu firmu čo najlepšie do povedomia ľudí? Možno ste nevedeli, že brand ambasádorom vašej firmy môžu byť aj zamestnanci! Ako?

Keby ste si do výkladového slovníka zadali slovo brand ambasádor, slovník by ho opísal ako človeka, ktorý spolupracuje s určitou značkou alebo firmou a robí jej dobré meno a reklamu. Pojem brand ambasádor si zväčša spájame so známymi športovcami a celebritami, ktoré propagujú určité firmy. Práve títo ľudia totiž majú vysokú sledovanosť na sociálnych sieťach, neraz sa objavujú v televízii a na rôznych veľkých akciách. Ak teda firma dá týmto brand ambasádorom nejaké oblečenie, auto, telefón, prípadne akýkoľvek iný produkt, ktorý pomôže jej propagácii, vďaka brand ambasádorovi ho uvidí veľmi široké spektrum ľudí. Reklama ako vyšitá! Má to však jeden háčik. Brand ambasádori o svojej „propagačnej sile“ veľmi dobre vedia a za propagáciu firmy si dajú poriadne zaplatiť. Spolupracovať s mediálne najznámejšími ľuďmi si tak môžu dovoliť len veľké firmy s veľkým rozpočtom na reklamu. Čo však veľa firiem nevyužíva, sú brand ambasádori, ktorí pre nich priamo pracujú. Väčšinou nemajú takú mediálnu silu, no spoločne dokážu firmu celkom dobre spropagovať. A to s minimálnymi nákladmi! Áno, hovoríme o zamestnancoch…

Darček s obojstrannou výhodou

Spôsob, ako sa dajú zamestnanci využiť ako brand ambasádori, je skutočne jednoduchý. Postačia obyčajné reklamné predmety za pár eur. Zamestnancom darujete predmety s logom firmy, napríklad tričká, USB kľúče, dáždniky, tašky, perá alebo čokoľvek iné podľa vlastného uváženia. Zamestnanci budú radi, že zadarmo dostali nejaký darček od firmy. Takéto veci s logom spoločnosti budú následne v živote využívať a robiť tak firme nenútenú reklamu kdekoľvek sa ocitnú. Či sa nám to páči alebo nie, náš pozorovací talent nám nedovolí prehliadnuť nápisy a logá na veciach iných ľudí, s ktorými prídeme do kontaktu, logo vašej firmy na reklamných predmetoch si ľudia zaručene všimnú. A kto vám kvalitné reklamné predmety za dobrú cenu vyrobí? Napríklad firma Sketch. Tak nečakajte a spravte brand ambasádorov z vašich zamestnancov aj vy!

Article Categories:
Ako na to