nov 24, 2016
1566 Views
Komentáre vypnuté na Je potrebné brať si mobil na turistiku?

Je potrebné brať si mobil na turistiku?

Written by

Aj keď ostáva do Vianoc pomerne málo času, nájdu sa aj takí odvážlivci, korí riskujú momentálne nevyhovujúce podmienky na slovenských horách a štverajú sa po vrcholoch. Na tom by nebolo nič zlé aj napriek tomu, že práve teraz – od novembra do júna budúceho roku – trvá uzávierka na väčšine chodníkov vo Vysokých Tatrách. Napríklad ale taká obľúbená Téryho chata býva otvorená počas celého roka.

Byť nadšencom turistiky je skvelé. Spevňujete si postavu, spoznávate nové miesta, kocháte sa výhľadmi, dýchate čerstvý vzduch. K povinnej výbave si však väčšina turistov bráva so sebou mobilný telefón. Je ale naozaj dobré brávať si telefón, najmä ten drahší, podobný telefónom Xiaomi?

Aj áno, aj nie. Záleží od toho, v akých podmienkach sa vyberiete a do akých idete. Ak idete na turistiku do hôr počas veľkej fujavice a mrazov, mobil si môžete zničiť. Zbytočne len ohrozíte batériu v mobile a znefunkčníte ho.

Pomôcť vám môže najmä mapa v telefóne – GPS v prípade, keby sa stratíte a budete potrebovať sa dostať na správny chodník a trafiť do začiatočníckeho bodu. Ďalšou výhodou toho, že si vezmete mobil na hory, je to, že v prípade, že sa vám niečo stane, môžete si zavolať horskú službu a zachránite si tak život. Strašiť vás samozrejme nebudeme, ale je lepšie byť pripravený aj na takéto riziká. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať.

Dôležité však bude, aby ste mobil mali chránený tvrdeným sklom na mobil. V prípade, že vám padne, displej ostane ako nový práve vďaka tomuto tvrdenému sklu. Dávajte si však pozor, kde mobil umiestnite – nedávajte si ho blízko srdca a ani ku zdroju tekutín.

Telefóny nemusíte využívať len na kontrolovanie sociálnych sieti práve vtedy, keď nemáte po ruke notebook. V prípade, že sa vám niečo stane počas náročnej turistiky, bude to práve telefón, kto vám dokáže pomôcť privolať pomoc.

Article Categories:
Ako na to