sep 4, 2023
176 Views
Komentáre vypnuté na Investícia do granitových drezov: Prečo sa oplatí?

Investícia do granitových drezov: Prečo sa oplatí?

Written by

Pri zariaďovaní nášho domova starostlivo dbáme na voľbu vhodných materiálov: dôraz kladieme na dizajn, kvalitu, odolnosť a udržateľnosť. A to platí aj pri výbere kuchynského drezu. Správny drez totiž nielen zlepší funkčnosť kuchyne, ale nemalou mierou prispieva k estetickému dojmu priestoru. Obvykle siahame po drezoch nerezových – no v posledných rokoch čoraz väčšiu obľubu získavajú drezy granitové. Prečo sa oplatí dať im šancu? Povieme si viac v nasledujúcom článku.

Trvácnosť a odolnosť:

Granitové drezy, známe aj ako silgranitové alebo kameninové, sa vyrábajú zo zmesi 80% žulových pieskov, 15% akrylátového či polyesterového spojiva a farbív. Táto kombinácia materiálov vytvára povrch mimoriadne pevný, odolný voči vyšším teplotám aj výrazným teplotným výkyvom, vďaka čomu môžete bez obáv položiť horúce hrnce priamo do drezu. Navyše skvele odolávajú nárazom aj škrabancom, čo im zaručuje dlhú životnosť. Tieto vlastnosti z nich robia optimálnu voľbu pre každodenné používanie.

Jednoduchá údržba

Granitové drezy sú veľmi jednoduché na údržbu. Ich hladký, neporézny povrch zabraňuje usadzovaniu nečistôt a odpudzuje tekutiny, čo zaručuje vysokú úroveň hygieny, dôležitú pre prípravu potravín a umývanie riadu. Drezy stačí pravidelne utrieť vlhkou handričkou a vytrieť dosucha. Na udržanie lesku a zabránenie vzniku škvŕn od vody odporúčame ošetrovať povrch drezu špeciálnymi prípravkami pre granitové drezy. Vyhnúť sa treba len agresívnym chemikáliám a drsným špongiám. Vďaka pravidelnej starostlivosti udržíte váš granitový drez vo vynikajúcom stave.

Náš tip: s čistiacou pastou značky SINKS bude údržba vášho granitového drezu hračkou.

Zaujímavosť: niektoré granitové drezy sú vybavené nanotechnológiou ARIAPURA: jedná sa o najpokročilejšiu antibakteriálnu ochranu založenú na princípe permanentnej fotoanalýzy oxidu titaničitého za využitia UV-A žiarenia. Aktívne činidlo je v celej hmote drezu. Túto technológiu na slovenskom a českom trhu ponúka len spoločnosť Sinks a to v modelovom rade Sinks Telma. A aké výhody táto technológia prináša? Zaručuje samočistiacu schopnosť drezu, permanentné čistenie okolitého vzduchu, zásadnú redukciu pachov v celej kuchyni, elimináciu choroboplodných zárodkov a baktérií v dreze aj okolitom vzduchu a obmedzuje usadzovanie vodného kameňa.

Estetický vzhľad a farby

Nielen vlastnosti, ale aj moderný vzhľad činí z granitových drezov žiadané drezy do kuchyne. Dokonale sa prispôsobujú súčasným dizajnovým trendom zdôrazňujúcim minimalizmus a jednoduchosť. Ich línie sú čisté, povrch hladký a farby neutrálne, čo vytvára elegantný a nevtieravo sofistikovaný vzhľad. Granitové drezy sú dostupné v širokej škále farieb: od príjemnej bielej či krémovej, cez zemité hnedé a šedé odtiene až po pôsobivé čierne tóny. Svoje miesto si nájde v každej modernej kuchyni. A vďaka prírodnému pôvabu granitový drez nestráca čaro ani kuchyni rustikálnej.

Granitové drezy sa právom stávajú čoraz populárnejšou voľbou. Aj keď obstarávacia cena týchto drezov je vyššia, vykompenzuje ju ich vynikajúca odolnosť voči poškodeniu a spoľahlivosť, a tak tieto kuchynské drezy môžu slúžiť mnoho rokov bez potreby opráv či výmeny.  Predstavujú tak skutočný  prínos pre náš domov, ktorý oceníme každý deň.

 

 

 

Article Categories:
viem viac