sep 5, 2023
387 Views
Komentáre vypnuté na Kreatívne sa vybúrte pri tvorbe vlastného venca na stôl alebo dvere

Kreatívne sa vybúrte pri tvorbe vlastného venca na stôl alebo dvere

Written by

Nielen deti, aj niektorí dospelí sa nevedia dočkať Vianoc. Môžu vyskúšať nové recepty na vianočné pečivo, iné farebné kombinácie vianočných ozdôb či si kúpiť vysnený vianočný stromček. Čo tak si čakanie na Vianoce skrátiť pri výrobe vianočných vencov?

Najkrajší veniec je ten váš

Aj by ste si na dvere zavesili moderný vianočný veniec, no doteraz vás žiaden v obchode nezaujal? Všetky vám pripadajú gýčové alebo naopak príliš tuctové a nemajú nič spoločné s vaším vkusom, osobnosťou či štýlovým stvárnením domácnosti? Vezmite do ruky umelý vianočný veniec a nechajte kraľovať svoju kreativitu! Zimné večery sú dlhé a temné a treba si ich niečím spestriť. Zapnite si vianočnú hudbu, zapáľte sviečky a nadopujte sa tou pravou vianočnou náladou pri tvorení vianočných vencov na stôl či dvere. Veď vencov nie je nikdy dosť! Hodia sa aj na poličky, komody, efektne pôsobia i zavesené na stene.

Inšpirovaní prírodou

Každej domácnosti sa hodí iný vianočný veniec. Domácnosti vybavené v štýle vintage alebo vo vidieckom štýle často využívajú holé vianočné vence bez zbytočných čačiek, prípadne ich ozdobia prírodnými ozdobami (sušené ovocie, zväzky škorice, orechy, šišky, jutové ozdoby) alebo nápadnou mašľou. Vymeňte na Vianoce obraz na stene za vianočný veniec a uvidíte, ako sa zmení atmosféra u vás doma. Zelená farba venca vnesie do vašej domácnosti prírodné črty a sviežosť a nevtieravo ju ozdobí.

Obľúbené farby na vianočných vencoch

Medzi najobľúbenejšie vianočné farby patrí červená, zelená a modrá, ktoré často vidíme aj vo vzájomnej kombinácii. Červená pristane aj vianočným vencom. Môžete ju využiť osobitne alebo v kombinácii so zlatou či bielou. Vianočné vence zlaté, bledoružové, ružové kombinované so zlatou alebo s bielou, modro-biele vence, vence, ktoré postriebrila ruka Mrázika, môžu byť tvorené nielen z klasických vianočných ozdôb, ale aj čisto z gúľ. Čím viac gúľ, tým výraznejší veniec. Čerešničkou je výstredná mašľa, ktorá dáva vencu slávnostný charakter. Pri vianočných vencoch nezabudnite na kvalitné prestieranie na stôl. Skrášlia váš stolový aranžmán a dodajú vianočnú atmosféru.

Ozdobte ho svetielkami alebo girlandou

Vianočné vence na stoloch i dverách môžu byť omotané svetielkami, ktoré vyzerajú zvlášť romanticky po zotmení. Drobné svietiace bodky sa postarajú o ligot ozdôb a veniec na seba púta pozornosť aj za zhoršených svetelných podmienok. Svietiace vianočné vence vídať najmä na vchodových dverách či nad kozubmi, ale hodia sa aj na konferenčný stolík, zvlášť pokiaľ na Vianoce radi dávate príležitosť náladovému osvetleniu a množstvu vianočných svetielok.

Vence môžete efektne napojiť na vianočnú girlandu. Nebude vyzerať ako šarkan? Nie, ak to spravíte správne. Girlanda môže nahradiť na venci veľkú mašľu, prípadne spojiť veniec so zvyškom výzdoby na kozube, stole alebo dverách. Kedy, ak nie práve na Vianoce, si môžeme dovoliť menší gýč? Bez neho „vau“ efekt nedosiahneme.

Article Categories:
Ako na to