sep 4, 2023
199 Views
Komentáre vypnuté na Cestovanie s dieťaťom je radosť. Či už v tejto vete cítite iróniu alebo nie, radšej sa dopredu pripravte.

Cestovanie s dieťaťom je radosť. Či už v tejto vete cítite iróniu alebo nie, radšej sa dopredu pripravte.

Written by

Poškodenie exteriéru auta sa dá v podstate rýchlo odstrániť. Veľakrát stačí kúpiť konkrétne náhradné diely na autá, vymeniť ich a je hotovo. Horšie to však je s interiérom, ktorý sa dostane do rúk deťom. Pri nich vám nepomôže žiadne auto a moto príslušenstvo. Napriek tomu vám ale prezradíme, ktorých 7 vecí vám jazdu s dieťaťom výrazne zjednoduší.

1. Autosedačka

Autosedačka je pri jazde s dieťaťom vlastne povinnosťou. Aj tento doplnok sa dá kúpiť podobne ako ostatné náhradné autodiely online. Sedačka poskytuje nielen pohodlie aj na dlhšie cesty, ale najmä bezpečnosť pre tých najmenších.

Autosedačku vyberajte podľa veku a hmotnosti vášho dieťaťa. Zvážte aj rozmery, aby sa poľahky zmestila do vášho vozidla, prípadne si prečítajte online recenzie.

2. Slnečné clony

Ďalším doplnkom, ktorý zlepší pohodlie vášho dieťaťa počas jazdy a ochráni ho pred slnečnými lúčmi, sú slnečné bočné clony na sklá. Tie nielen odrážajú slnečné lúče, ale aj znižujú teplo vo vozidle.

To sa hodí najmä v lete a v prípade, že ste sa vydali na letnú dovolenku autom, slnečné clony sú nevyhnutnosťou. Navyše často prichádzajú v zaujímavých a pre deti príťažlivých dizajnoch.

3. Hračky

A keď sme už spomenuli dlhé cestovanie, ešte jedna vec je nevyhnutnosťou – hračky. Viete si predstaviť jazdu na dovolenku (alebo vlastne hocikam) bez hračiek? Našťastie, dieťa vám veľmi rado pripomenie, že si svoju obľúbenú hračku zabudlo, takže sa vôbec nemusíte obávať.

No a pokiaľ chcete dieťa zabaviť ešte viac, zoberte mu do auta jeho obľúbenú knižku. Tej bude venovať viac pozornosti a cesta tak bude pre všetkých príjemnejšia.

4. Občerstvenie

Každý, kto má deti a auto, vie, že občerstvenie jednoducho nemôže chýbať. Aj keď prinesením jedla alebo pitia do svojho auta riskujete množstvo katastrof, bez občerstvenia sa jednoducho nezaobídete.

Ostáva iba znížiť dopad týchto katastrof. Zvážte zakúpenie podložiek alebo poťahov, zaobstarajte dieťa podbradníkom a v aute mu doprajte iba také pochutiny, ktoré sa netrúsia a nerobia neporiadok.

5. Vlhké obrúsky a vreckovky

V prípade, že sa už nejaká nehoda s jedlom alebo pitím stala, na pomoc prichádzajú vlhčené obrúsky a vreckovky. Tie v autách rodičov nájdeme prakticky všade. Každá priehradka, každý voľný priestor.

Pred jazdou vždy skontrolujte ich zásoby a pravidelne ich dopĺňajte. Nie je nič horšie, ako zistiť, že vaše dieťa zašpinilo sedačku čokoládou a vy nemáte vreckovky.

6. Prídavné spätné zrkadlo

Pokiaľ je vzadu ticho, je zle. Nemusíte sa však neustále otáčať. Prídavné spätné zrkadlo je užitočné, ak máte malé dieťa, pretože vám umožní sledovať ho v detskej autosedačke cez vnútorné spätné zrkadlo auta. Zvýšite tak bezpečnosť jazdy a budete mať dokonalý prehľad nad tým, čo vaša ratolesť práve robí.

7. Detské pesničky

Ak by už nič iné nefungovalo, ani hračky, knižky či občerstvenie, na pomoc prichádza posledná možnosť – detské pesničky.

Dlhšie cesty sa bez nich nezaobídu, aj keď to mnohí rodičia neznášajú. Na druhej strane, po chvíli si so svojimi deťmi budete pravdepodobne spievať aj vy.

Jazda s dieťaťom v aute môže byť zložitá, no ak sa dopredu pripravíte, bude zážitkom nielen pre dieťa, ale aj pre vás. Vždy dbajte na bezpečnosť a pohodlie a poskytnite svojej ratolesti dostatok možností na sústredenie. Znížite tak pravdepodobnosť toho, že sa bude nudiť a začne vymýšľať. Napokon, aj to sú veci, na ktoré budete neskôr s láskou spomínať.

Article Categories:
viem viac