mar 25, 2015
3693 Views
Komentáre vypnuté na Ideálny čas na prezutie vašich pneumatík

Ideálny čas na prezutie vašich pneumatík

Written by

Vonku je už nádherné počasie, slniečko nám konečne svieti a pre vodičov to znamená, že je ideálny čas na prezutie zimných pneumatík za letné. No niektorí vodiči zimné pneumatiky neprezúvajú a to je veľká chyba! Neexistuje ani jeden dôvod, prečo by mal vodič počas leta jazdiť na zimných pneumatikách. Už len kvôli bezpečnosti. Letné pneumatiky majú svoj význam a ich obutie sa oplatí z bezpečnostných i finančných dôvodov.

Kedy prezuť pneumatiky?

Zimné pneumatiky sa spravidla prezúvajú vtedy, keď teplota dlhodobo presahuje  7 °C. Zodpovední vodiči vedia, že letné pneumatiky už kľudne môžu vytiahnuť z garáže a dať si ich prezuť.

Brzdná dráha zimnej pneumatiky sa pri vyšších teplotách výrazne predlžuje a to až o 20%. Dôvodom je ich menšia plocha. Zmes, ktorá sa využíva na výrobu zimných pneumatík nie je určená do vysokých teplôt. Počas horúcich letných dní môžu byť zimné pneumatiky pre vás, ale aj pre okolitých vodičov naozaj nebezpečné.

Množstvo vodičov neprezúva zimné pneumatiky z ekonomického hľadiska. Chcú jednoducho ušetriť. Neuvedomujú si, že jazda na zimných pneumatikách v lete výrazne zvyšuje spotrebu paliva. Môže to byť až o 10% viac ako pri jazdení na letných pneumatikách. Okrem toho je jazda na letných pneumatikách komfortnejšia a menej hlučná. Už veríte, že prezuť sa naozaj oplatí?

GERMANY, BONN, 02.02.2010, A rotten street with a lot of potholes in Germany.

Pozor na geometriu kolies

Okrem výmeny pneumatík by ste nemali zabúdať ani na pravidelnú kontrolu geometrie kolies.  Pomocou geometrie sa stanovujú vlastnosti vozidla, stabilita v zákrutách, opotrebenie pneumatík a aj spotreba paliva. Dôležitá je teda hlavne kvôli tomu, aby sa vaše kolesá správne točili. Geometria kolies by sa mala kontrolovať aspoň raz za rok, no môžete si ju dať skontrolovať kľudne aj viac krát. Nie všetky naše cesty sú ideálne a aj v prípade, že „natrafíte“ na menšiu nerovnosť na ceste, môžete ohroziť vašu geometriu kolies.

Prečo práve hliníkové disky?

Aj vy rozmýšľate nad kúpu hliníkových diskov? V prvom rade sú pevnejšie a vhodnejšie do nepriaznivého počasia, najmä do toho zimného. Vyzerajú veľmi pekne, takže počas leta môže vaše auto vyzerať skutočne neprehliadnuteľne. Sú odolné voči nárazom a to aj v prípade, že jazdíte na nerovných povrchoch a cestách. Pokiaľ ste sa rozhodli pre ich kúpu, mali by ste navštíviť odbornú predajňu, v ktorej si vyberiete tie najkvalitnejšie hliníkové disky za výhodnú cenu.

Ktorý pneuservis si vybrať?

Pýtate sa, kde si dať vymeniť pneumatiky, skontrolovať geometriu kolies a prípadne dokúpiť príslušenstvo pre vaše auto?  Firma Circles, s.r.o. prevádzkuje eshop www.pneumatiky.sk a špecializovanú predajňu a profesionálne vybavený pneuservis v Ivánke pri Dunaji, v ktorej vám okrem iného zabezpečíme prezutie a kontrolu stavu vašich pneumatík za tie najlepšie ceny. Okrem výmeny vám radi poskytneme sezónnu úschovu pneumatík v našom sklade, takže sa nemusíte trápiť nad tým, kde ich budete uskladňovať.  Poskytujeme predaj pneumatík a príslušenstva do vášho auta, kontrolu geometrie kolies úplne zadarmo, zisťujeme stav zostatkovej hodnoty výšky dezénu v mm, poskytujeme odborné uskladnenie sady pneumatík vrátane diskov, ich evidenciu a následne vydanie oprávnenej osobe.  Záleží nám na vašom bezpečí, a preto sme tu pre vás. Môžete nás navštíviť  v Ivanke pri Dunaji, ktorá je blízko miest Bratislava a Senec a my vám radi pomôžeme.

 

Article Categories:
Ako na to