mar 30, 2015
3266 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa nepopáliť pri kúpe jazdeného auta

Ako sa nepopáliť pri kúpe jazdeného auta

Written by

Investícia do auta je často priveľká, a preto si nemôžeme dovoliť kupovať úplne nové bez predošlého majiteľa. V takejto situácií prichádzajú na rad jazdené autá. Aj medzi nimi sa dajú nájsť vozidlá, ktoré dokážu aj napriek odjazdeným kilometrom poskytnúť dostatočnú kvalitu, bezpečnosť a komfort pri jazde. Ako kupovať jazdené auto tak, aby ste sa na ňom zbytočne nepopálili?

Kupujte jazdené autá renomovaných značiek

Pri výbere ojazdených automobilov si musíte byť istí, aké auto naozaj chcete. Pri starších autách je vhodné staviť skôr na kvalitnejšie značky, ktorých vozidlá za normálnych okolností patria medzi tie drahšie, no pri zmene majiteľa sa ich cena citeľne zníži. Dôležité je najmä to, že aj vo vyššom veku sú stále výkonné, netrpia tak častou poruchovosťou, a preto môže byť takáto kúpa naozaj výhodná. Aj pri nich však vozidlo podrobne preskúmajte a ak máte možnosť, na prehliadku si pozvite aj známeho automechanika, ktorý dokáže prípadné skryté chyby odhaliť oveľa skôr než vy.

Zamerajte sa na dôslednú kontrolu exteriéru aj interiéru automobilu

O stave a veku auta svedčí pre laika najmä vizuálna stránka. O možných haváriách vás dokáže informovať karoséria, na ktorej sú vymenené dielce, celý jej povrch nemá rovnomernú farbu, prípadne jednotlivé zvary nie sú rovnaké. V médiách sa veľmi často objavujú kauzy pretáčania kilometrov, a preto stav tachometra nemôžete vždy považovať za relevantný. Vtedy si všímajte najmä opotrebovanosť interiéru, ošúchanie volantu či pedálov. Novšie modely áut sú vybavené diagnostickou zásuvkou, cez ktorú sa do systému vozidla zaznamenávajú všetky opravy. Jazdené autá sa preto odporúča skontrolovať v autorizovanom servise, kde počítač zobrazí všetky kontroly vozidla aj spolu s odjazdenými kilometrami, ktoré boli v danom momente aktuálne.

Predaj jazdených áut len od overených firiem

Posledným dôležitým krokom je výber správneho predajcu. Predaj jazdených áut je lukratívny biznis, a preto doň vstupujú aj rozliční špekulanti s cieľom zarobiť. Aj preto jazdené vozidlá vyberajte a kupujte len v spoločnostiach s bohatou históriou a so spokojnými zákazníkmi. Pretože len tí sú jasným dôkazom, že firma koná čestne. Overený a bezpečný predaj jazdených áut vám ponúka aj spoločnosť Todos.

 

Article Categories:
Ako na to