jan 31, 2017
1585 Views
Komentáre vypnuté na Ideálne obydlie pre psíkov. Vyberáme pohodlný pelech

Ideálne obydlie pre psíkov. Vyberáme pohodlný pelech

Written by

Ak chcete svojmu štvornohému chlpáčovi dopriať komfortný spánok a odpočinok, pravdepodobne mu zvolíte vhodný pelech. Hoci ho môžete nahradiť starým matracom či dekou, oveľa pohodlnejší je pelech určený priamo pre psíkov. A dokonca bude predstavovať nápaditý a praktický kúsok, ktorý sa so svojim vzhľadom dokonale hodí aj do bytov. Predsa len pelech pre psa sa bude v obývacej izbe vynímať lepšie ako zatuchnutý matrac.

Aj pes potrebuje miesto, kde bude odpočívať a kde sa večer uchýli k spánku. Aby sa ráno prebúdzal plný energie a elánu, doprajte mu luxusný pelech, ktorý bude spĺňať nasledujúce kritériá.

Ako by mal pelech vyzerať?

V prvom rade sa budete obzerať na veľkosť, pretože existujú rôzne veľké plemená. Berte to tak, že aj vám by sa zle spalo na malej posteli. V pelechu síce bude psík ležať stočený v klbku, ale občas sa bude chcieť pretiahnuť, a podľa toho by ste mali veľkosť zvoliť.

Veľmi dôležitým parametrom je materiál, pričom pelechy pre psov sa vyrábajú z mäkkých a tvrdých surovín. Zvoliť by ste mali zlatý stred. Zároveň je žiaduce spevnené dno, ktoré by malo byť odolné voči chladu a vlhkosti, aby ste psie obydlie mohli umiestniť aj na chladnejšiu podlahu, napríklad na dlažbu. Väčšinou je látka odnímateľná a prateľná, a tak budete udržiavať aj pelech v čistote.

Koľko pelechy pre psov stoja?

Síce cena by nemala byť rozhodujúcim faktorom, ale pri výbere zohráva nemalú úlohu. Cena sa líši v závislosti na veľkosti, dizajnu, značke, materiálu a podobne. Ak chcete lacnejšie modely, zaplatíte niekoľko desiatok euro. Drahšie varianty vás vyjdú aj niekoľko stoviek euro.

Nevšedné pelechy pre psov ponúka internetový obchod elektricke-obojky.sk, ktorý sa vyznačuje širokým produktovým portfóliom. Z ponuky vyberiete miestečko pre malého i veľkého psíka, pre fenku aj psa.

Article Categories:
Ako na to