jún 23, 2023
150 Views
Komentáre vypnuté na Hľadáte takmer bezúdržbový záhradný nábytok? Umelý ratan je jasná voľba

Hľadáte takmer bezúdržbový záhradný nábytok? Umelý ratan je jasná voľba

Written by

Túžite po pohodlnom a štýlovom vonkajšom sedení, no nemáte čas na jeho údržbu ani priestor na posezónne skladovanie? Riešením je záhradný nábytok z umelého ratanu. Prezradíme vám, aké sú jeho výhody aj prečo je jeho údržba časovo nenáročná nielen počas sezóny, ale aj po nej.

Záhradný nábytok: Umelý alebo prírodný ratan?

Umelý ratan vyrobený z kvalitných plastových vlákien je moderný a extra pevný materiál. Kým záhradné sedenie z prírodného ratanu vyžaduje pravidelnú starostlivosť a ochranu pred vlhkom, nábytok z umelého ratanu vás o čas takmer neoberie.

Počas sezóny odolá bežných zmenám počasia, nie je potrebné ho odkladať ani zakrývať. Navyše svojou štruktúrou pripomína prírodné vlákna a je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach.

5 dôvodov, prečo je umelý ratan skvelá voľba do záhrady aj na terasu

  • moderný dizajn a variabilita kombinácií
  • vysoký komfort
  • nízka hmotnosť a jednoduché premiestňovanie
  • dlhá životnosť za priaznivú cenu
  • žiadna špeciálna údržba ani zazimovanie

Starostlivosť o záhradný nábytok z umelého ratanu pred a počas sezóny

Zatiaľ čo vonkajší nábytok z dreva potrebujete pravidelne čistiť a olejovať, záhradné sedenie z umelého ratanu stačí po zime umyť mydlovou vodou, pretrieť vlhkou handričkou alebo opláchnuť záhradnou hadicou.

Rovnako je tomu aj počas sezóny – nábytok stačí pri znečistení jednoducho opláchnuť. Odporúčame vyhýbať sa bieliacim čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli spôsobiť vyblednutie farieb.

Kam umiestniť záhradné sedenie po sezóne?

Nábytok môžete na zimu umiestniť do pivnice či garáže. Ak takúto možnosť nemáte, máme pre vás dobrú správu. Balkónový nábytok či záhradné sedenie zvládne zimné mesiace aj vonku. Stačí ho umyť, vysušiť a prekryť ochrannou plachtou. Textilné časti ako vankúše či podušky odložte do interiéru.

Moderné záhradný nábytok bez starostí

Leto. Čas víkendových pomalých rán na terase, grilovačiek s priateľmi či romantických večerov pri západe slnka. Aby ste si oddych mohli naplno vychutnať, potrebujete komfortné záhradné sedenie, o ktoré sa takmer vôbecnemusíte starať.

Vyskladajte si pohodlné záhradné či balkónové sedenia podľa vašich potrieb. Sedacie súpravy predstavujú výbornú voľbu na balkón aj do záhrady. Oddýchnite si v nich po náročnom dni s rodinou a priateľmi. Ak často obedujete vonku, využijete aj jedálenský set. Oddychovú zónu v záhrade môžete rozšíriť o hojdacie kreslo či ležadlá.

Kvalitný a pohodlný záhradný nábytok z umelého ratanu nájdete na www.ratanea.sk

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu