feb 12, 2018
1704 Views
Komentáre vypnuté na Figuríny ako živé

Figuríny ako živé

Written by

Pri zariaďovaní predajne treba byť náročný a neuspokojiť sa s príliš jednoduchými riešeniami, ktoré zákazníka nenadchnú. Jedinečný štýl dodá predajni s unikátnym tovarom moderné zariadenie. Medzi ním aj figuríny od výmyslu sveta.

Výklady aj interiér ozdobia figuríny

Skúsený i začínajúci predajca má jediný cieľ – zariadiť si predajňu tak, aby lákala už na prvý pohľad. A tak i napriek nevhodnej lokalite alebo nenápadnému umiestneniu predajne v niektorom z obchodných centier môže zaujať vďaka výraznému farebnému zladeniu predajne, regálmi, pultmi alebo figurínami, ktoré vedia veľmi príjemne osviežiť dizajn celej predajne. Výstavné figuríny sa dajú umiestniť prakticky kamkoľvek, dôležité však je, aby si ich zákazník všimol a preskúmal tovar, ktorý prezentujú. Či budú stáť na zemi, sedieť na stoličke, alebo budú umiestnené na vyvýšenej ploche, ak sa pri zariaďovaní predajne trafíte do správneho typu figuríny, máte v rukách obrovský tromf. Zákazníci si totiž oblečenie a rôzne druhy doplnkov často vyberajú bez skúšania v kabínke, iba na základe dojmu, ktorý v nich zanechala figurína. Ak blúzka, klobúk alebo nohavice vyzerajú na figuríne svetovo, tovar končí v nákupnom košíku. Najdôležitejšie je nenechať sa príliš strhnúť obrovským výberom figurín. V prvom rade sa treba zamyslieť nad rozpočtom predajne a nad tým, koľko viete investovať do zariadenia. Figuríny sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách, najmä v závislosti od materiálového prevedenia. Na cene sa však odráža aj dizajn figuríny. Tie neobyčajnejšie a nápaditejšie obyčajne stoja viac, no táto investícia sa vám môže veľmi rýchlo vrátiť vďaka dobrým tržbám.

Figurína, s ktorou upozorníte na každý detail

Medzi figurínami natrafíte na klasické tváre, farby a pózy, ale aj také, ktoré už na prvý pohľad lákajú pozornosť. Či už je to podoba, ktorá nesmierne pripomína živú bytosť, alebo prevedenie figuríny, ktoré je výnimočné svojím netradičným sfarbením a tvarmi. Figurína napríklad nemusí mať črty tváre, vlasy ani typické telové sfarbenie a pôsobí skôr ako socha v galérii. Potom sú tu figuríny s tradičnými pózami modeliek. Jedny stoja s rukami v bok, s vysunutou panvou, so zdvihnutou nohou, ďalšie majú ruky za hlavou, iné zasa sedia v pohodlnom kresle alebo rovno na zemi, o ktorú sa opierajú rukami, a môže pritom ísť o úplne klasické laminátové figuríny so sklenenou základňou. Figurína svojím postojom môže upozorňovať na konkrétne druhy tovaru, napríklad na náramok na svojej ruke alebo opasok. Podľa toho, aký druh tovaru potrebujete vystavovať, si vyberiete spomedzi figurín žien, mužov a detí, dokonca výrobcovia predajňového vybavenia ponúkajú aj figuríny bez hláv, ktoré budú pre niektorých zákazníkov oveľa osožnejšie, pretože si pri pohľade na oblečenie figuríny môžu predstavovať vlastnú tvár. Nenechajte sa príliš strhnúť rozmanitosťou figurín, dôležité je, aby si predajňa zachovala jednotný dizajn, a preto by aj figuríny mali byť „uhnetené z jedného cesta“.

Article Categories:
Ako na to