dec 27, 2022
184 Views
Komentáre vypnuté na Dostali ste pod stromček elektro kolobežku? Takto predĺžite jej životnosť

Dostali ste pod stromček elektro kolobežku? Takto predĺžite jej životnosť

Written by

Skutočne kvalitné elektrické kolobežky s pevnou konštrukciou, vysokou nosnosťou a silnou batériou stoja niekoľko stoviek eur. Ak ste takúto elektro kolobežku dostali pod stromček, gratulujeme vám. Zároveň vám chceme poradiť, ako sa o tento dopravný prostriedok starať tak, aby vám kolobežka vydržala čo najdlhšie.

Elektro kolobežka je perfektným spôsobom dopravy po meste

Požičovne elektrických kolobežiek vo väčších i menších mestách rastú ako huby po daždi. Záujem o jazdu na kolobežke je enormný a kto ju raz vyskúša, začne uvažovať o kúpe vlastnej kolobežky. Výhody takejto kúpy sú jasné – rýchla a lacná doprava po meste. S kolobežkou sa dostanete pomedzi vozidlá v kolóne. Nebudete už nikdy hľadať parkovacie miesto a neminiete každý mesiac kopec peňazí za autobusy, električky či trolejbusy. Návratnosť investície do elektrickej kolobežky je rýchla a vlastne sa ani nedá zmerať kvôli iným plusom kolobežky. Elektrická kolobežka vám bude dobre slúžiť niekoľko rokov. Samozrejme za predpokladu, že sa o ňu budete primerane starať. Kolobežku kupujte u autorizovaných predajcov, odporúčame internetový obchod inSPORTline.

Pozor na správne nabíjanie batérie, ktoré predĺži jej životnosť

Elektrická kolobežka je poháňaná batériou, ktorej kapacita rokmi stráca na sile. Vďaka správnemu nabíjaniu bude kapacita batérie klesať veľmi pomaly. Elektro kolobežky nabíjajte vždy v pokojovom stave t.j. po jej vypnutí. Vstup pre nabíjací konektor sa nachádza priamo na batérii. O stave nabíjania vás informuje kontrolka, ktorá sa rozsvieti na zeleno po nabití na 100 %. Nejazdite na kolobežke ihneď po dobití, nechajte ju pár minút stáť.

Čo batéria elektrickej kolobežky nemá rada

  • Kolobežku skladujte na suchom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia.
  • Kolobežku nevystavujte mrazom.
  • Ideálna teplota pre nabíjanie elektrickej kolobežky sa pohybuje v rozpätí od 15 do 35 stupňov.
  • Motor nenechávajte vybiť na nulu. Dobíjajte ho približne na 30 % kapacity.
  • Elektro kolobežkám nesvedčí ani to, keď ich dobíjate na 100 %.
  • Nenechávajte kolobežku na nabíjačke po celú noc.
  • Snažte sa minimalizovať nabíjanie kolobežky prostredníctvom rýchlych nabíjačiek.
  • Zaťažujte elektrickú kolobežku rovnomerne, aby nedochádzalo k rýchlemu vybitiu batérie.

Starostlivosť o konštrukciu a kolesá elektrickej kolobežky

Po každej jazde kolobežku očistite, aby sa jemné čiastočky bahna či piesku nedostali do motora alebo iných častí kolobežky. Na čistenie využívajte handričku namočenú v mydlovej vode. Dva razy do roky použite olej na premazania pohyblivých častí. Kontrolujte pevnosť spojov a v prípade gumových kolies tlak v pneumatikách.

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na to