okt 4, 2017
1158 Views
Komentáre vypnuté na Dôležité vlastnosti, ktoré pri výbere kočíka zavážia

Dôležité vlastnosti, ktoré pri výbere kočíka zavážia

Written by

Nastávajúci rodičia, pozor! Viete, čo všetko je treba pri kúpe kočiara zohľadniť? Nie je toho málo, veď v kočíku vaše dieťatko strávi veľmi podstatnú časť začiatku svojho života. Tak nech má príjemný štart do života, čo vy na to?

Pri výbere kočíka zaváži jeho veľkosť

Ak môžete, vyberajte si dostatočne veľký a priestranný kočík, v ktorom bude mať vaše bábätko dosť miesta. Veľká vanička hlbokého kočíka naviac poskytne dieťatku dostatok komfortu, vďaka čomu sa v ňom počas prechádzok nerušene vyspinká. Taktiež je fajn mať dostatok úložného priestoru na náhradné oblečenie pre bábätko, podbradník či iné vecičky, ktoré potrebujete mať so sebou na prechádzke či na cestách. tašky na kočík, kam si všetky maličkosti ako čiapky pre deti, cumlík i vlhčené utierky  prakticky uložíte. Zvyčajne sú súčasťou kočíka.

Ak však bývate v byte s menším výťahom a na vyššom poschodí, zrejme je pred kúpou kočíka treba zohľadniť aj tento fakt a vhodnejší bude asi kočík menších rozmerov.

Hmotnosť kočíka

Až ako mamička s kočíkom si uvedomíte, koľko rôznych prekážok vám stojí v ceste. A hoci nie je na škodu trochu si pri dvíhaní kočíka aj s dieťaťom zacvičiť, po istom čase už asi všetkých tých bariér budete mať dosť. Výhodou je preto najmä nízka hmotnosť kočíka.

Skladnosť kočiara

Ak plánujete kočík často prevážať autom a skladať ho do kufra, je užitočné myslieť na to vopred. A vybrať si kočík, ktorý sa vám doň bez problémov vojde. Pred kúpou si takisto preverte, či sa dá vanička aj kolesá ľahko odpojiť od konštrukcie a tiež si zistite, aká je veľkosť kočíka v poskladanom stave.

Cena kočíka

Šetriť je užitočné, ale vždy a na všetkom. Aj pri kúpe kočíka teda platí, že úspora na kvalite nie je na mieste. Značkové, mamičkami preverené kočíky sú síce o čosi drahšie, ale rozhodne za to stoja, menej sa kazia a vydržia nepomerne viac.

Kto sa necíti na kúpu nového kočíka, vždy je tu možnosť vybrať si z ponuky bazárov, kde sa je na výber veľké množstvo takmer nových, cenovo omnoho dostupnejších kočíkov, ideálne po jednom dieťati.

Article Categories:
Ako na to