feb 11, 2016
2131 Views
Komentáre vypnuté na Angličtina online je ľahká a rýchla

Angličtina online je ľahká a rýchla

Written by

Vo svete sa hovorí viacerými jazykmi, ale angličtina je najviac používaný medzinárodný jazyk v dnešnej dobe. Odhaduje sa, že každý siedmy človek na tejto planéte je schopný hovoriť anglicky. Tento jazyk sa šíri tak neuveriteľne rýchlo, pretože je najjednoduchšie naučiť sa ho. Ako je to možné?

V spolupráci so Speaking Friends prinášame súhrn tipov, ako sa s kurzom angličtina online rozbehnúť a od základov zvládnuť komunikáciu v angličtine za rekordne krátky čas.

V prvom rade si treba uvedomiť, že štruktúra angličtiny je veľmi jednoduchá. V porovnaní s inými jazykmi, ako je francúzština, nemčina alebo španielčina, môžete vidieť, že anglické frázy sa používajú oveľa jednoduchšie. Vo väčšine prípadov anglické slovíčka nemenia svoj tvar. Angličtina takmer nepoužíva rody, pády, zámená, a mnoho ďalších komplikácií, ktoré sú nočnou morou pre študentov väčšiny ostatných jazykov.

Ďalej treba využiť to, že angličtina je všade okolo nás. V dnešnom svete žijeme jednou nohou v Anglicku alebo v Spojených štátoch. Všetci sledujeme filmy z Hollywoodu, počúvame americké rádio hity a dokonca počujeme angličtinu aj na vlakovom nádraží. Ale najdôležitejším zdrojom angličtiny je internet. Okrem kurzu angličtina online študentom veľmi pomáha napríklad aj Wikipédia. Vedeli ste, že väčšina článkov Wikipédie je k dispozícii aj vo forme zjednodušenej angličtiny pre ľudí zo zahraničia?

2Nezabudnime tiež na úzke väzby angličtiny s naším jazykom. Vzhľadom na rýchly technologický pokrok berieme mnoho anglických slovíčok a používame ich denne (napríklad slová internet, online, hokej). Okrem toho veľká časť slovnej zásoby európskych jazykov pochádza z dávnych čias, keď náš jazyk rovnako ako angličtina prevzal mnoho výrazov z latinčiny a gréčtiny (napríklad slová situácia, geografia, tradícia). Takže v skutočnosti mnohé anglické frázy vieme ešte predtým, než sa vôbec začneme učiť.

Najdôležitejším dôvodom, prečo sa dá naučiť anglicky tak rýchlo je efektívnosť učebných pomôcok. Veda nám dopodrobna ukázala, ako funguje ľudská pamäť. Toto poznanie nám pomáha rozvíjať nástroje, ktoré Vám umožnia zvládnuť angličtinu v rekordnom čase. Nestrácajte už čas! Sledujte úspech tisícok študentov kurzu angličtina online a zmeňte aj Vy svoju budúcnosť. Ste pripravení? Vyskúšať sa to dá zdarma.

Article Categories:
Ako na to