apr 21, 2016
2470 Views
Komentáre vypnuté na Aký nábytok je vhodný do kancelárie?

Aký nábytok je vhodný do kancelárie?

Written by

V súčasnej dobe je veľmi skloňovanou témou ergonómia, pod ktorou sa skrývajú pravidlá správneho využívania kancelárskeho nábytku na pracovisku. Hoci existuje nespočetné množstvo ergonomických pomôcok a návodov, stále si veľa ľudí pri výbere nového kancelárskeho nábytku nevie rady. V nasledujúcich riadkoch vám preto prinášame zrozumiteľné inštrukcie, s ktorými rozhodne nezídete z cesty.

Zlá ergonómia práce má na svedomí preťaženie niektorých svalových skupín a kĺbov. Z dlhodobého hľadiska môže dochádzať k postihnutiu pohybového aparátu, ktoré by mohlo spôsobiť vašu pracovnú neschopnosť.

Kancelária by mala byť dynamická, teda počas pracovnej doby by ste mali meniť svoju polohu. Občas by ste sa mali prejsť aspoň po miestnosti alebo by ste si mali vytvoriť konzultačné miesto na sedenie i státie. Možností existuje veľa.

Pri výbere nábytku sa sústreďte

V kancelárii potrebujete dostatok úložného priestoru, aby ste mohli uschovať papiere, zložky a ďalšie pomôcky. Kancelársky nábytok zahŕňa skrine s poličkami a kontajnery so zásuvkami. Samozrejme, niektoré stoly disponujú tiež zásuvkami, ale tu by ste mali mať uložené len tie najčastejšie používané prostriedky.

Veľmi dôležitá je farebnosť, ktorá ovplyvňuje vašu sústredenosť. Tmavé farby nábytku by ste mali presvetliť svetlými odtieňmi na stenách. A ak by ste sa chceli riadiť psychológiou, potom by vašej kancelárii pristala modrá alebo svetlo zelená farba. Kreativitu podporí zasa oranžová farba. Ale vyhnúť by ste sa mali napríklad červenej farbe, ktorá príliš rozptyľuje.

Moderný stôl so správnou výškou

Dominujúcim prvkom kancelárie je pracovný stôl. A zabúdať by ste nemali ani na kancelárske stoličky, ktoré by mali mať nastaviteľnú výšku a sklon opierky. Pracovný stôl by ste mali umiestniť čo najbližšie k oknám, aby ste si pri práci dopriali prirodzené svetlo, nie žiarovky. Ideálne rozmery sú 150 x 70 centimetrov. Pokiaľ ale plánujete umiestniť na stôl ešte počítač, potom zvoľte väčšie rozmery.

Vyberte kvalitný kancelársky nábytok, ktorý zútulní celú miestnosť a ktorý vám dopraje zdravé sedenie. Jedine tak sa budete cítiť pri svojej práci pohodlne.

Article Categories:
Nezaradené