okt 5, 2016
2321 Views
Komentáre vypnuté na Ako vyzerá komplexná starostlivosť o oči? Nechajte si vyšetriť očné pozadie a nebojte sa operácie viečok

Ako vyzerá komplexná starostlivosť o oči? Nechajte si vyšetriť očné pozadie a nebojte sa operácie viečok

Written by

Súkromná očná klinika Excelens ponúka komplexnú zdravotnú starostlivosť o vaše oči. Profesionálny prístup, najmodernejšie vybavenie a veľké množstvo ponúkaných služieb sú samozrejmosťou. Nechajte si vyšetriť očné pozadie a zistite zmeny, ktoré sa odohrávajú nielen s vašimi očami, ale tiež v celom tele. Z kozmetického, ale i zdravotného hľadiska vám pomôže tiež plastická operácia viečok.

 

Čo je vyšetrenie očného pozadia

Medzi základnú vyšetrovaciu metódu patrí tiež vyšetrenie očného pozadia. Jedná sa o vyšetrenie zadnej časti oka, kde je sietnica a v nej cievy, ktoré sietnicu vyživujú. Sietnica má vlastné zmyslové svetlocitlivé bunky a keď na ne dopadne svetlo, tak je svetelná energia premenená v nervové vzruchy a tie sú vedené do mozgu zrakovým nervom. V zadnej časti oka sa tak nachádza sietnica, zrakový nerv a cievy.

Ako sa vyšetrenie vykonáva 

 Pred vyšetrením oka sa do neho nakvapká látka, ktorá rozšíri zornicu  a tým zlepší viditeľnosť očného pozadia. Potom sa vyšetruje pomocou oftalmoskopu. Oftalmoskop môže byť priamy alebo nepriamy. Súkromná očná klinika Excelens sa pýši vysokou odbornosťou lekárov a najpresnejšími optickými prístrojmi, ktoré vám poskytnú rýchle a bezbolestné vyšetrenie.

Kedy sa očné pozadie vyšetruje
Často sa toto vyšetrenie vykonáva u pacientov s cukrovkou, u ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom a je možné ho vykonať i preventívne alebo akútne pri nehodách. Toto vyšetrenie vás môže informovať o ochoreniach oka, ale tiež o iných ochoreniach, ktoré sa zmenou, prípadne postihnutím očného pozadia prejavujú.

Plastická operácia viečok

xcelens-sk-foto_2Je všeobecne známo, že očné viečka sú jednou z najnamáhavejších častí nášho oka. Očné viečka sú veľmi citlivé a najskôr na nich vidíme starobu človeka. Pribúdajúcimi rokmi môžu viečka poklesnúť a začnete premýšľať o plastickej operácii. Táto operácia patrí medzi najčastejšie vyhľadávané estetické zákroky.

Pre koho je operácia vhodná

Operáciu očných viečok najčastejšie podstupujú ženy a muži, zhruba od veku 50 rokov. Samozrejme je možné túto operáciu podstúpiť aj skôr. Stav očného viečka veľmi záleží na genetike, správnej životospráve, vhodnej kozmetickej starostlivosti a tiež o celkovom životnom štýle. V mnohých prípadoch nieje táto operácia len otázkou estetiky, ale tiež funkčnosti a praktickej stránky očí. Ovisnuté viečka môžu zhoršovať periférne videnie, oči viacej pália, slzia a znásobuje sa tiež únava a s ňou spojená bolesť hlavy.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu