feb 21, 2022
346 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať vchodové dvere?

Ako vybrať vchodové dvere?

Written by

Kvalitné vchodové dvere sú zárukou bezpečnosti a zároveň vedia veľa povedať o štýle majiteľov domu či bytu. Staré, vŕzgajúce a ošúchané dvere nebudia práve skvelý dojem a ak také máte, možno by ste mali začať rozmýšľať nad ich výmenou. Nové vchodové dvere zlepšia vzhľad domova, budete sa cítiť bezpečnejšie a taktiež zabránia zbytočnému prievanu, keďže majú výborné izolačné vlastnosti.

Ak staviate dom, rekonštruujete byt, výber vchodových dverí neberte na ľahkú váhu a radšej tomu venujte viac času. Čítajte ďalej a zistite, na čo sa zamerať a čo by mali kvalitné vchodové dvere spĺňať.

Štýl a materiál

Väčšina ľudí sa najskôr pozerá na dizajn dverí, pretože nikto nechce škaredé dvere, ktoré nebudú ladiť so štýlom domu. Zamyslite sa teda, aké dvere by najviac vyhovovali vašim preferenciám. Ekoprofil má v ponuke veľké množstvo farieb a prevedení s rôznymi dvernými výplňami. Pre vchodové dvere je najvhodnejší dekoračno-izolačný panel, ktorý je tvorený z dvoch kusov hliníkových platní a izolačného jadra. Na výplň môže byť použité aj sklo či nerezová aplikácia. Presklené detaily pôsobia elegantne a dverám dodajú šmrnc.

Majitelia luxusných a ikonických domov budú skôr siahať po type ALUDESIGN, keďže výrobca kladie veľký dôraz na jedinečný dizajn a detail. Nezaostávajú ani ostatné typy dverí, práve naopak! Moderný čistý a nadčasový vzhľad dverí podčiarkne vizuál každého domu. K dverám si, samozrejme, môžete podľa vášho vkusu vybrať aj kľučky, guľu alebo moderné madlo. K dispozícii sú hranaté, oblúkové, ploché i rovné.

Bezpečnosť a tepelnoizolačné vlastnosti

Hliníkové vchodové dvere sú najbezpečnejšou možnosťou, keďže sú maximálne odolné voči poškodeniu povrchu, majú skvelé termoizolačné vlastnosti a potenciálnym zlodejom zabraňujú vlámať sa do domu alebo bytu. Hliník je vysoko stabilný materiál a vyniká dlhou životnosťou. Ako už bolo spomenuté vyššie, kvalitné vchodové dvere zvyšujú energetickú účinnosť, dokonale priliehajú a vyriešia problém s nepríjemným prievanom. Výhodou je aj jednoduchá údržba.

Bezpečnosť je základ, takže hliníkové dvere sú voľbou číslo jedna. Každého zaujme možnosť otvárania dverí odtlačkom prsta, číselným kódom (aj cez bluetooth) či priložením RFID čipu.

Pre viac informácií o vchodových dverách navštívte stránku ekoprofil.sk.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com

Article Tags:
Article Categories:
Ako na dom a zahradu