jan 25, 2021
1257 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybrať správneho fotografa na fotenie detí a koľko stojí?

Ako vybrať správneho fotografa na fotenie detí a koľko stojí?

Written by

Fotenie detí je bez ohľadu na obdobie, či vek najvyhľadávanejším medzi rodičmi. Všetci chcú mať zachytené tie najkrajšie spomienky, ktoré ubehnú neuveriteľnou rýchlosťou. A nielen zachytené, ale zachytené tak, aby dodávali čaro výnimočnosti momentu na fotografii. Fotenie detí si každý rodič sám vychutnáva podľa ich veku na dennej, týždennej, či neskôr polročnej báze a nechce zanedbať žiadnu výnimočnú chvíľku svojho dieťatka. Ak však chcete mať fotografie, ktoré „vyčarujú“ viac ako len daný moment, isto sa chcete obrátiť na profesionálneho fotografa. A tu sa vynára otázka: „Na ktorého a podľa čoho vyberať?“

Nuž pri výbere fotografa pre deti sa zamerajte na jeho portfólio fotografií. Môžete pozrieť aj TU. Okrem galérií na sociálnych sieťach neváhajte vyhľadať jeho web stránku a vypýtať si prípadné referencie od známych. Pokiaľ nájdete webovú stránku s krásnou galériou a s kontaktom na fotografa, je to základnou zárukou dobrého výberu. Mnoho amatérskych fotografov pôsobí na rôznych sociálnych sieťach, kde je ale niekedy problematické spojenie s nimi, na dodanie čakáte až príliš dlho a v prípade reklamácie už nie sú dostupní. Fotenie detí sa oplatí realizovať profesionálne a je dobré preferovať kvalitu pred kvantitou. Nie každý fotograf, ktorý sľubuje dodanie väčšieho počtu fotografií vám ich v konečnom dôsledku aj dodá. Dostanete častokrát veľmi podobné zábery, z ktorých si aj tak vyberiete 3 až 6 obľúbených kúskov. A preto vyberajte nie podľa ceny k počtu fotografií, ale porovnávajte radšej cenu s výsledkom. Každá výsledná fotografia totiž vyžaduje úpravu surových záberov, ktoré sa nafotia s rôznymi rekvizitami, či pozadiami na fotenie.

Ten správny fotograf má aj z takýchto možností na výber. A na takúto úpravu treba aj čas. Čiže čím viac upravených záberov, tým vyššia cena za fotenie, jedine, že by vám z toho množstva záberov nedodali mnohé s kvalitnou úpravou. A za tú si predsa v ateliéri platíte! Orientačne za detské fotenie môžete počítať so sumou od 90 do 200 eur. Presná suma záleží od množstva fotografií a vašich požiadaviek.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to