mar 17, 2021
954 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať poštovú schránku pre svoj domov

Ako si vybrať poštovú schránku pre svoj domov

Written by

Poštová schránka je pre mnohých ľudí niečo, čomu neprikladajú veľkú váhu. Obzvlášť dnes, v dobe internetovej, keď sa čoraz viac záležitostí rieši online cez email. Poštová schránka však patrí k domovu, obzvlášť rodinným domom a môže byť zaujímavý doplnkom, ktorý bude pôsobiť prvým dojmom na každého návštevníka.

Frekvencia a veľkosť pošty 

Je dôležité zamyslieť sa nad množstvom a typom pošty, ktorú budete dostávať. Ak všeobecne ostávate priemerné množstvo poštových zásielok, bude vám stačiť stredne veľká poštová schránka, ak však očakávate pravidelne veľké množstvo pošty alebo zásielok, budete potrebovať väčšiu poštovú schránku s väčším úložiskom.

Vyberte si malú poštovú schránku, ako sú napr. modulové schránky, ak očakávate:

  • listy,
  • zviazanú poštu
  • časopisy,

Vyberte si veľkú poštovú schránku, ak očakávate navyše

  • plastové obálky,
  • malé a veľké balíky.

Materiál poštovej schránky

Lokálne počasie môže byť dôležitým faktorom pre výdrž poštovej schránky, nakoľko materiál poštových schránok sa môže správať inak v každom počasí. Všeobecne by ste si mali zvoliť poštovú schránku, ktorá vyhovuje vašej veľkosti pošty a oblasti, kde bývate.

Oceľové schránky

Poštové schránky vytvorené z ocele poskytujú vysokú odolnosť, odolávajú poškodeniu a vydržia roky s nízkou údržbou.

Hliníkové schránky 

Hliníkové poštové schránky sú mimoriadne silné, odolné, ľahké, pričom si zachovávajú dobrý dizajn. Odolávajú korózii, nehrdzavejú a udržiavajú si svoj vzhľad na niekoľko rokov.

Plastické schránky

Vyrobené z odolného polypropylénu, plastické schránky sú odolné, ľahké na udržiavanie a nehrdzavejú. Majú v sebe zahrnutý inhibítor ultrafialového žiarenia, ktorý zaručuje, že odolávajú vplyvu počasia, vďaka čomu si zachovajú svoj dobrý vzhľad.

Ďalšie funkcie, ktoré treba zohľadniť

Okrem viacerých štýlov pošty, materiálov, veľkosti a farby je niekoľko faktorov, ktoré je treba zohľadniť. Zahŕňajú zámky, zadné prístupové dvere a zabudované priehradky, v ktorých sú noviny a časopisy.

Americký dizajn poštovej schránky

Aj poštová schránka môže mať prepracovaný dizajn a nadčasový vzhľad spájajúci funkčnosť a estetickosť. Moderný a elegantný dizajn sa dá získať prostredníctvom zamurovania do plotu v podobe obojstrannej alebo jednostrannej schránky.

Okrem integrovaného spôsobu existujú aj ďalšie. Veľa ľudí uprednostní zavesenie zaujímavých, poprípade zábavných schránok. Jedinečný dizajn majú i poštové schránky so stojanom a signalizačnou páčkou, ktorú môžeme poznať z amerických filmov a seriálov.

Všade je dôležitý materiál, treba však dbať na jeho úpravu povrchu. Ideálne sú tzv. vypaľovacie farby, ktoré sa aplikujú vo forme prášku a následne sa vypaľujú v peci do kompaktnej vrstvy. Zaručuje sa tak farebná stálosť poštovej schránky.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to