jan 19, 2024
240 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať nový byt?

Ako si vybrať nový byt?

Written by

Kúpu bytu si treba dobre premyslieť, Ide neraz o celoživotnú investíciu, ktorú by ste nemali neskôr ľutovať. Ak ste sa už rozhodli aký veľký by mal byt byť a koľko izieb by mal mať isto ste zistili, že vybrať si z množstva ponúk je náročnejšie než sa zdá. Aj keď je rozloha bytu a počet izieb dôležitý pri výbere berte ohľad aj na ďalšie faktory.

Dobrá lokalita

Dobrá lokalita je základom pri výbere nehnuteľnosti. Nemusí ale vyhovovať vám. Každý deň cestujete do práce. Ak máte k tomu cestovať aj na poštu, na nákup potravín a po deti do škôlky strávite cestovaním pár hodín denne. Vyberte si lokalitu podľa dostupnosti služieb a občianskej vybavenosti. Dobré je ak máte všetko tak povediac na skok od domu.

TIP: Výhodnou lokalitou je napríklad aj 2i byt na predaj v Jégého aleji. Všetko čo potrebujete máte na pár minút pešej chôdze od domu.

Spoločné priestory

Dojem si urobíte hneď pri vstupe a neplatí to len pri vstupe do bytu ale aj do bytovky. Vstupná hala a aj chodby by mali byť dostatočne veľké, široké a svetlé, aby ste sa mohli bez problémov nasťahovať. Stačí masívnejšia sedačka a v malej úzkej chodbe sa zaseknete.

Tiež berte do úvahy bezpečnosť, či sa vchodové dvere zamykajú a či sa dnu nedostanú aj osoby, ktoré tam nemajú čo robiť.

Okolie bytovky

Okolie bytovky môže vyzerať rôzne. Preplnené parkovisko asi nevyzerá tak dobre ako zeleň, ktorá dodá bytovke úplne iný rozmer. Udržiavaný trávnik alebo malá kvetinová záhradka skrášlia okolie a spríjemnia príchod domov. Stromy a kríky vedia znížiť prašnosť a hluk z ulice a zabránia aj prehrievaniu stavby.

Dajte ale pozor, ak budú stromy príliš vysoké môžu vám tieniť (hlavne ak bývate na prízemí).

Priestranný byt

Aj keď vám rozloha bytu uvedená v inzeráte vyhovuje nemusí to hneď znamenať, že je byt priestranný. Tmavé chodby a miestnosti s množstvom dverí vám môžu z nehnuteľnosti ukrojiť dosť veľa miesta. Snažte sa o ploche bytu a usporiadaní miestností dozvedieť čo najviac. Ak kupujete novostavbu môžete sa o byte dozvedieť dosť veľa aj z internetových stránok, napríklad tu. Aj vyhotovenie stránky a propagácia nehnuteľnosti na nej vám môže napovedať veľa o tom ako asi byt vyzerá a č si developeri dali na ňom záležať.

Article Categories:
Ako na to