júl 30, 2022
315 Views
Komentáre vypnuté na Ako si prakticky zariadiť kúpeľňu

Ako si prakticky zariadiť kúpeľňu

Written by

Kúpeľňu netvorí len vaňa alebo sprchový kút a umývadlo. Rôzne praktické doplnky, nábytok a dekorácie vám spríjemnia chvíle strávené pri umývaní či oddychu vo vani. Pri výbere všetkých časti kúpeľne prihliadajte na to, aby boli nielen estetické, ale tiež funkčné. Zariaďovanie môže byť hračkou vďaka načim tipom a postrehom.

Kam s drogériou

Drogéria zaberie v kúpeľni veľa miesta a položená na okraji vane alebo na zemi nepôsobí príliš vábne. Takéto uchovávanie kozmetických a iných prípravkov nie je ani hygienické. Možnosti máte dve. Buď kozmetiku uložíte do poličiek, alebo do skriniek. Samozrejme, že základné hygienické prípravky by ste mali mať po ruke. Napríklad tekuté mydlo na okraji umývadla a šampón, ktorý denne používate, v rohu vane. Nábytok do kúpeľne musí byť predovšetkým odolný voči vlhkosti. Najvhodnejším materiálom pre výrobu kúpeľňového nábytku je laminát alebo plast. Laminátový nábytok patrí medzi lacnejšie a jeho výhodou je veľmi jednoduchá údržba. Pri lamino nábytku si overte, akým materiálom sú spojené jednotlivé časti a ošetrené hrany, pretože práve tieto miesta prepustia do nábytku vlhkosť. Obávať sa nafukovania a praskania navlhnutého nábytku nemusíte vtedy, keď sú uvedené miesta spojené ABS plastom. Odolný voči vlhkosti je plastový nábytok, ktorý sa dá povrchovo upraviť, takže si môžete vybrať nábytok v rôznych dekoroch i farbách.

Kam s nábytkom

Pri rozmiestňovaní nábytku sa snažte, aby bol čo najďalej od vane alebo umývadla. Voda prskajúca na nábytok tvorí na jeho povrchu nepekné mapy a môže ho poškodiť. Drogéria domov je síce skvelá po ruke, ale radšej sa tomuto variantu vyhnite. Ideálne je nábytok umiestniť do rohov kúpeľne. Prednosť dajte nábytku, ktorý stojí na nožičkách alebo sa dá pripevniť na stenu. Na podlahe sa hromadí najviac vlhkosti a do týchto neprístupných miest sa pri čistení kúpeľne len tak ľahko nedostanete.

Myslite na detaily

Niekedy aj malý detail urobí kus práce. Ak máte veľa kozmetiky a drogérie, tak vám odporúčame do políc a zásuviek zakúpiť organizéry. Nielenže rýchlejšie nájdete hľadanú vec, ale tiež ušetríte veľa miesta. V malých kúpeľniach priestor využívajte rozumne. Police namontujte napríklad nad vaňu alebo nad práčku. Praktické sú pojazdné zásuvky a police, ktoré je možné umiestniť po celej kúpeľni podľa potreby. Opticky kúpeľňu zväčšíte umne zaveseným zrkadlom osvetleným LED pásikmi.

 

 

Article Categories:
Ako na to