mar 21, 2016
1651 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa vysporiadať s kozmetikou?

Ako sa vysporiadať s kozmetikou?

Written by

Na internete je dnes svet možností. To čo nebolo kedysi dostupné je dnes naozaj veľmi jednoducho zohnať. Rovnako tak ako prírodná kozmetika. Boli časy kedy sme nemali možnosť voľby, alebo aspoň nie takej ako dnes. Ak sa zajtra rozhodnete, že budete používať iba prírodnú kozmetiku, môžete si vybrať či už kamenný obchod alebo nakúpiť prostredníctvom internetu.

Samozrejme, že sa jedná o dekoratívnu kozmetiku ako aj o ostatnú akou sú krémy či sprchové gély a šampóny. V prípade, že sa dobre rozhliadnete, nájdete množstvo prírodných výrobkov a produktov aj v obyčajných drogériách, ktoré sa dnes snažia vyhovieť každému druhu klientov. Ak kupujete kozmetiku tohto typu prvýkrát, nechajte si poradiť odborníkom, alebo si kúpte najprv testovaciu várku. Aj keď sú tieto produkty prírodné, neznamená to automaticky vašu znášanlivosť na ne. Rovnako ako je niekto alergický na peľ či rôzne bylinky, môže mať vaša pleť reakciu na tieto prírodné materiály. Ak vám niektorý z kozmetických výrobkov nesadne a vaša pleť bude skôr trpieť než by sa jej kvalita zlepšila, pozorne si prečítajte zloženie a vyvarujte sa používaniu ďalších produktov, ktorých zložky by boli podobné. Ak sa už nechcete radiť s človekom, ktorý vám poradí akú kozmetiku zvoliť, nechajte si poradiť aspoň internetom. Nájdite si, ktoré rastliny sú prospešné a pomáhajú vyriešiť problém, ktorý práve máte a podľa toho sa riaďte pri prvotnom výbere. V prípade, že ste šikovní a zruční a máte akú takú šancu ísť a nazbierať si bylinky svojpomocne, skúste si vyrobiť svoju vlastnú kozmetickú sadu. Dá sa to a to dokonca od olejčeka cez šampón až po balzam na pery.

V prípade, že ste rozhodli skúsiť takúto výrobu, pomôžu vám články žien, ktoré majú s niečím takýmto svoje skúsenosti. Môžete sa nimi inšpirovať a určite vám s prípadnými otázkami pomôžu.

 

FOTO: © puhhha / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu