júl 2, 2015
2361 Views
Komentáre vypnuté na Ako overiť e-shop pred nákupom

Ako overiť e-shop pred nákupom

Written by

Chcete využiť e-shop na kúpu tovaru, no nie ste si istí, ktorí e-shop je pre vás ten najvýhodnejší a najspoľahlivejší? Overte si ho ešte pred nákupom a vyhnite sa podvodným eshopom. Ako na to?

  1. Vyberte e-shopy, z ktorých si chcete vybrať ten najvhodnejší
  2. Prečítajte si zmluvné podmienky nákupu
  3. Prečítajte si recenzie k e-shopu – tento 3. bod je jeden z najdôležitejších ak nie celkom najhlavnejší. Je to práve z toho dôvodu, že ak si prečítate recenzie kupujúcich s daným e-shopom, je to spôsob, ako si overiť či skutočne e-shop existuje a za svoje peniaze, ktoré zaplatíte za tovar, ten tovar aj niekedy uvidíte.

Čo si všímať pri recenziách?

  1. Spokojnosť s komunikáciou medzi kupujúcim a predajcom
  2. Spokojnosť s dobou dodania a dodaním tovaru
  3. Zhodu/rozdiely medzi popisom produktu a skutočným produktom
  4. Reklamácia alebo vrátenie tovaru/peňazí

Komunikácia medzi predajcom a kupujúcim je dôležitá z toho dôvodu, aby si ľudia e-shop zapamätali a využili ho opäť, či odporúčili známym. Ak už tovar objednáme, mali by sme byť oboznámení s dodaním a dobou dodania tovaru. Čo sa týka vrátenia tovaru alebo peňazí, je dôležité, aby sme boli informovaní o spôsobe vrátenia tovaru. Ak sa totižto stane, že je vám doručený nesprávny tovar alebo žiadny tovar, prečítajte si možnosti reklamácie tovaru.

Ak si chcete byť takmer istý, že e-shop je spoľahlivý a nechcete prísť o svoje peniaze, môžete si vybrať spôsob platby dobierkou, kedy peniaze neprevádzate predom, ale platbu realizujete až na pošte alebo kuriérovi, kedy je vám umožnené pred zrakmi ďalšej osoby nazrieť do zásielky a overiť si, že či obsah zásielky je ten, ktorí ste si objednali.

Preto je teda vhodné, aby sme si pred objednávkou overili, či e-shop, ktorý sme si vybrali je vierohodný a skutočný, aby sme sa vyhli ďalším nepríjemnostiam a nechávali iba pozitívne recenzie k obchodom. Napríklad keď si prečítate recenzie Hej.sk internetového obchodu s elektronikou tak zistíte že nákup v tomto obchode odporúča veľa užívateľov a tento eshop je dôveryhodný.

 

Foto  suphakit73 / freedigitalphotos.net

Article Categories:
Ako na to