aug 19, 2016
2230 Views
Komentáre vypnuté na Ako naštartovať imunitu!

Ako naštartovať imunitu!

Written by

Je ako neviditeľný štít, ktorý odpinkáva bacily a vírusy a tak chráni naše telo. Je ako náš osobný strážca, ktorý stojí pri našom boku, a to v časoch dobrých i zlých. Imunita. Prirodzená odolnosť a obrana živého organizmu voči rôznym chorobám, ktorú je potrebné strážiť ako oko v hlave a pravidelne ju posilňovať u seba i svojich detí. Keď imunita zlyháva alebo je oslabená, telo sa nevládze brániť a na vás číha choroba.

Keď prirodzená imunita pokrivkáva, je potrebné vystavať druhú líniu a svoju imunitu posilniť zvonku. Imunitu môžete podporiť prirodzenou cestou alebo si pomôcť výživovými doplnkami alebo liekmi.

Prirodzené posilňovanie imunity

Imunitný systém je možné povzbudzovať každou vašou činnosťou. Začnite sledovať to, čo jete. Vyhýbajte sa tukom a cukrom a svoju stravu obohaťte poriadnou dávkou ovocia, zeleniny a antioxiadantov. Jedálniček bohatý na antioxidanty má schopnosť neutralizovať voľné radikály, ktoré uvoľňuje naše telo a tie sa tak stávajú neškodnými. Medzi najsilnejšie antioxidanty patria vitamíny A, C, E, betakarotén alebo zinok. Zvýšte konzumáciu kyslomliečnych výrobkov s probiotickými kultúrami, ktoré priaznivo pôsobia na imunitu a znižujú nárast cholesterolu. Do jedálnička r aj kokosový olej, chlorellu, echinaceu a čo najviac bielkovín.

Do svojho rozvrhu zaraďte prechádzky na čerstvom vzduchu a dostatok pohybu. Pravidelne relaxujte, doprajte si masáž, odolávajte stresu a dodržujte pitný režim. Vyrovnaná myseľ sa perfektne odráža aj na fyzickom stave človeka. Nepodceňujte ani dostatok spánku.

Ako posilniť imunitu svojich detí?

Deťom doprajte hlavne, čo najviac času stráveného na čerstvom vzduchu, pričom dbajte na to, aby bolo do počasia vhodne oblečené. Dieťa, ktoré trávi príliš veľa času vnútri, je náchylnejšie na choroby. Veľmi dôležitá je aj strava. Deti vo vývoji potrebujú vyvážený a pestrý jedálniček s dôrazom na zdravú stravu plnú vitamínov, živín a minerálov. Aby mali deti silnú imunitu, povinnou zložkou je zelenina, ovocie, strukoviny, mäso, obilniny a vajcia. Do stravy zahrňte aj ľanový olej, rakytníkový sirup, dyňové jadierka.

Imunita sa začína budovať už od samotného narodenia, preto je pre zdravý vývoj dieťaťa mimoriadne dôležité materské mlieko a postupom času aj batoľacie mlieka s prebiotikami a LCP mastnými kyselinami. Stravu pravidelne dopĺňajte aj jogurtmi, mliečnymi kašami, syrmi, atď…

Otužovanie, športové aktivity, spánok pri otvorenom okne a primeraná hygiena sú ďalšími prostriedkami na posilnenie imunitného systému vašich ratolestí.

Posilňovanie imunity pomocou výživových doplnkov

Imunitu môžete podporiť vitamínovými doplnkami alebo voľne predajnými liekmi. Vyberajte si liečivá s imunitnými faktormi a regulátormi imunitného systému a doplnky výživy s bylinkami a výťažkami z prírodných produktov. Na trhu dnes nájdete aj obrovské množstvo čajov na podporu imunity, zmesi byliniek a tiež vitamíny formou kapsúl, šumivých tabliet alebo sirupov. Užívaním týchto doplnkov výživy môžete svoju imunitu posilňovať aj práve vtedy, ak nemáte možnosť pravidelne sa zásobovať čerstvými produktmi priamo z prírody.

Svoj imunitný systém nepodceňujte! Dbajte na základné pravidlá zdravého životného štýlu, doprajte oddych svojmu telu i mysli a vyhnete sa pocitom bezmocnosti, keď vás opäť skolí obyčajná nádcha alebo prechladnete hneď, ako zaveje svieži vánok. Spriateľte sa so svojou imunitou a ona vás bude chrániť dvadsaťštyri hodín denne.

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu