aug 10, 2016
1553 Views
Komentáre vypnuté na Afrodiziakum menom Maca peruánska

Afrodiziakum menom Maca peruánska

Written by

V súčasnej dobe impotencia postihuje mužov všetkých vekových kategórií, pričom najrizikovejšou skupinou sú muži nad 40 rokov. So zvyšujúcim sa vekom sa zároveň stupňuje riziko nedostatočnej erekcie. No erektilná dysfunkcia, ako býva impotencia odborne označovaná, je pre každého muža háklivou témou. A mohli by sme povedať, že aj tabu.

Trh ponúka nepreberné množstvo doplnkov stravy, ktoré zlepšujú prekrvenie údu. V tejto oblasti sa do popredia dostáva rastlina zvaná Maca peruánska, ktorá je charakteristická vysokým obsahom jódu, bielkovín, zinku a fosforu. V malom mnozstve ju obsahuju napr. doplnky stravy Zerex a Erexan.

Čo je Maca peruánska?

Maca peruánska (latinsky Lepidium meyenii), ktorá rastie takmer 5 tisíc metrov nad morom, je vo svojej podstate zelenina. Unikátna je silnou prenikavou arómou a vysokou výživnou hodnotou. Nie nadarmo býva označovaná za prírodné afrodiziakum, o ktorom vedeli už dávni Inkovia, pričom zvyšuje predovšetkým sexuálnu potenciu u mužov. Ale to nie je jediný účinok tohto koreňa. Údajne zabraňuje neplodnosti, anémii a neuróze.

Veľmi často sa koreň Maca v krajine svojho pôvodu konzumuje v surovej podobe, pretože tá dodá do tela veľké množstvo železa, zinku, fosforu, jódu či vápnika. U nás je aj v podobe doplnkov stravy, teda vo forme kapsúl, alebo prášku. Nespornou výhodou je, že Maca peruánska nemá žiadne vedľajšie účinky, čím sa výrazne líši od ostatných doplnkov stravy určených na podporu erekcie.

Maca peruánska rastie v troch farebných odrodách, a to žlté, červené a čierne. Všetky tri varianty majú špecifické vlastnosti a ich účinky sa rôznia. A popri tom sa ešte rozlišuje Maca v surovom či želatínovom prevedení.

Ak chcete opäť zlepšiť svoj sexuálny apetít, potom vám odporúčame vyskúšať ojedinelú rastlinu podobajúcu sa repe. Sklamaní rozhodne nebudete, ba naopak budete prekvapení z rýchlej účinnosti.

 

 

Autorské právo: dolgachov / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu