dec 21, 2023
159 Views
Komentáre vypnuté na Aké gauče do obývačky budú trendy v roku 2024? 

Aké gauče do obývačky budú trendy v roku 2024? 

Written by

Obývačka je srdcom domova, v ktorom trávime so svojimi najbližšími a priateľmi množstvo času. Zároveň ide o miesto, kde si po dlhom a náročnom dni vystrieme nohy a konečne sa zrelaxujeme. 

Je teda dôležité, aby bol gauč do obývačky čo najpohodlnejší. Zabúdať by sme však nemali ani dizajnovú stránku.

Ak vás zaujíma, aké gauče budú v roku 2024 trendy, čítajte ďalej.

Farebné trendy sú jasné

Funkčný a moderný rozkladací gauč ocenia najmä majitelia menších bytov. V roku 2024 budú trendy gauče, ktoré kombinujú pohodlie a praktickosť. Vďaka tomu, že sa dajú rozložiť, umožňujú maximálne využitie priestoru a sú ideálnym riešením pre hostí. Zídu sa však aj počas piatkového večera, ktorý chcete stráviť v pohodlí vo svojom pyžame pred televízorom.

Krok vedľa neurobíte ani s modulárnym gaučom, ktorý vám umožní prispôsobiť si jeho tvar a veľkosť presne podľa vašich potrieb. Vďaka týmto flexibilným riešeniam budete môcť meniť usporiadanie jednotlivých modulov a gauč prispôsobiť do aktuálneho priestoru.

Čo sa týka farieb, do popredia sa v budúcom roku dostanú svetlé a výrazné farby. Farebné spektrum od pastelových farieb až po tie žiarivé môže mnohých vystrašiť, no pri správnej kombinácii jednotlivých odtieňov dokážete svoju obývačku zmeniť na nepoznanie. Gauč býva najväčším kusom nábytku v miestnosti, takže sa nemusíte báť uvažovať nad výraznejšou farbou.

V jednoduchosti je krása

V móde ostáva aj kombinácia materiálov. Sedačky, ktoré majú metalické akcenty alebo nohy, priestoru ihneď dodajú moderný a elegantný vzhľad. Zlaté a strieborné detaily sa v budúcom roku stanú dôležitým estetickým prvkom.

V kurze ostávajú aj minimalistické a čisté línie. Gauče s jednoduchým dizajnom a decentnými detailmi budú atraktívnou voľbou pre tých, ktorí preferujú nenásilný, no zároveň štýlový interiér.

Ak sa budete držať minimalizmu, mali by ste ho preniesť aj do ostatného nábytku vo vašej obývačke. Aj jednoduchosť má svoje čaro a dokáže vyniknúť. Príkladom je knižnica do obývačky, ktorú keď naplníte farebnými knihami, vytvorí v priestore jedinečný prvok a hru farieb.

Pri výbere sedačky do obývacej izby bude v roku 2024 dôležité kombinovať osobný štýl a praktické potreby. Trendy hovoria jasne. Multifunkčné, farebné a minimalistické prvky budú jednoznačne v popredí. 

Či sa už rozhodnete pre moderný dizajn alebo pre klasické riešenie, hlavným cieľom by malo byť vytvorenie priestoru, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a bude odrážať váš jedinečný štýl.

 

zdroj: freepik.com 

Article Categories:
viem viac