dec 22, 2023
199 Views
Komentáre vypnuté na Tehlové akcenty v interiéri: Štýlové nápady pre každý domov

Tehlové akcenty v interiéri: Štýlové nápady pre každý domov

Written by

Chcete premeniť bývanie na štýlový a útulný domov? Tehla je tá správna voľba. Jej štruktúra je nezameniteľná, jej využitie všestranné. Inšpirujte sa 5 nápadmi, ako začleniť tehlové akcenty do interiéru.

1.  Tehlový obklad na stene v kuchyni

Keď sa povie tehlová stena v kuchyni, akú kuchyňu si predstavíte? Možno veľkú kuchyňu s jedálňou v rustikálnom štýle, možno minimalistickú s obkladom pripomínajúcim starú tehlu. Tehlové obklady v kuchyni však ponúkajú oveľa viac zaujímavých variácií.

Tehlovou stenou môžete opticky oddeliť kuchynskú časť od obývacej alebo naopak, miestnosti prepojiť. Obkladové pásiky sú vhodné aj na obloženie menších plôch, ktoré dotvoria celkový vzhľad interiéru kuchyne. Medzi obľúbené prvky patrí napríklad vytvorenie zásteny za sporákom alebo tehlové prvky na kuchynskom ostrovčeku.

K výhodám tehlového obkladu v kuchyni patrí okrem univerzálnosti aj funkčnosť. Tehlové obklady sú veľmi odolné a jednoducho sa udržiavajú. Obklad s nádychom starej tehly je nadčasový, bledé farby rozjasnia priestor, obklady z tmavých tehličiek vyniknú v industriálne či minimalisticky ladenej kuchyni.Kuchynská linka obložená červenými tehlovými pásikmi Antica Oranje s bledou škárovkou od Rustique.sk

2.  Tehlová stena pristane aj menšej spálni

Túžite po tehlovej stene, hoci máte malú spálňu? Svojho sna sa vzdávať nemusíte. Zvoľte svetlé obkladové pásiky v kombinácií s bledou škárovkou – takáto tehlová stena izbu dokonca opticky rozšíri.

3.  Kontrastná tehlová stena v obývačke

jedna tehlová stena stačí na to, aby sa vaša obývačka zmenila na nepoznanie. Tmavé tehlové obklady v kontraste s bielou omietkou vyniknú na stene za televízorom alebo sedacou súpravou. Pre tých odvážnejších odporúčame obklad s efektom starej tehly – tehlové pásiky s patinou.Alt: Kontrastná tehlová stena v obývačke prepája nové s tradičným aj vďaka tehlovému obkladu od Rustique.sk

4.  Krb s tehlovým obkladom v obývačke

Praskanie ohňa a príjemné teplo. Krb v obývačke sa stáva vyhľadávaným interiérovým prvkom, ktorý vytvára hrejivý pocit domova. Aby ste ho umocnili, obložte stenu okolo krbu obkladovými pásikmi z prírodnej tehly.

Obloženie steny okolo krbu a protiľahlej steny v obývačke obkladovými pásikmi z tehly od Rustique.sk

5.  Jednoduché a efektívne prepojenie priestoru

Hľadáte spôsob, ako prepojiť jedáleň s kuchyňou? Niekedy sú tie najlepšie nápady naozaj jednoduché. Ako napríklad táto tehlová stena, ktorá ide “za roh” a prepája tak priestor kuchyne nielen s otvorenou obývacou časťou.

Tehla dokáže navyše veľmi efektívne prepojiť aj rôzne materiály, ktoré sú použité pri zariaďovaní interiéru. Aj to je jedným z dôvodov, prečo ju architekti milujú. Navyše má dlhú životnosť a nestráca farby ani po desiatkach rokov.Tehlová stena z obkladových pásikov od Rustique.sk ako prvok spájajúci kuchyňu s jedálňou a obývačkou

 

 

 

Zdroj: Rustique.sk

 

Article Categories:
viem viac