jan 16, 2017
1577 Views
Komentáre vypnuté na Aj garáži to môže pristať. Vyberáme garážové brány

Aj garáži to môže pristať. Vyberáme garážové brány

Written by

V súčasnej dobe garáž predstavuje akýsi štandard moderného bývania, pretože chráni automobil pred nepriazňou počasia i zlodejmi. No nenahraditeľnou súčasťou tohto priestoru sú praktické garážové brány, ktoré disponujú najnovšími technológiami. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme brány Hormann, ktoré majú na slovenskom trhu skvelú povesť.

Ak máte ešte klasické jednokrídlové či dvojkrídlové dvere, ktorých tepelnoizolačné vlastnosti sú na bode mrazu, mali by ste uvažovať nad ich výmenou. Ideálnym riešením sú rolovacie alebo sekcionálne garážové brány, ktorých pohon môže byť na diaľkové ovládanie. V praxi to potom vyzerá tak, že bez toho aby ste vystúpili z auta, otvoríte si bránu a zaparkujete do garáže. Stačí stlačiť jedno tlačidlo, ktoré sa postará o otvorenie.

Rolovacie garážové brány

Jednou z možností sú rolovacie garážové brány, ktoré svojím dizajnom dokonale doplnia garáž. Pracujú na podobnom princípe ako predokenné rolety, pričom táto konštrukcia sa hodí aj k uzavretiu záhradných stavieb či prístreškov. Brány sa skladajú z lamiel, ktoré sa postupne rolujú na navíjaciu hriadeľ nachádzajúcu sa nad otvorom garáže. Nespornou výhodou je, že vráta tak neuberajú priestoru ani pred, ani v garáži.

Sekcionálne garážové brány

Veľmi obľúbeným variantom sú sekcionálne garážové brány, ktoré sa vyrábajú v rôznych rozmerových radoch. Samozrejme, výrobcovia sa neboja ani atypických rozmerov vyrobených na zákazku. Plocha brány sa skladá zo širokých lamiel, ktoré sa pri otváraní zasúvajú pod strechu garáže.

Všetky garážové brány od spoločnosti Hormann sa vyznačujú veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami, teda nevypúšťajú teplo z garáže von a naopak nepúšťajú zimu do garáže. Zároveň zvyšujú bezpečnosť objektu, pretože majú integrované bezpečnostné prvky. Ak hľadáte cenník garážovej brány, potom odporúčame kontaktovať priamo firmu Hormann, ktorá vám poskytne nezáväznú kalkuláciu priamo na bránu vašich predstáv.

Article Categories:
Ako na to