dec 6, 2022
195 Views
Komentáre vypnuté na 7 tipov, ako zariadiť domácu kanceláriu

7 tipov, ako zariadiť domácu kanceláriu

Written by

Pre založenie s.r.o. musíte pri registrácii udať adresu sídla firmy. Pokojne môže ísť aj o adresu, kde bývate. Uvedomte si však, že budete potrebovať miesto, kde bez vyrušovania vybavíte telefonáty alebo spracujete projekt na počítači. Po založení eseročky nastane čas na zariadenie domácej kancelárie. Ako by mala vyzerať a v nej nesmie chýbať?

1. Vhodné priestory

Začalo sa vaše podnikanie. Už iba v mysli spomínate, ako bolo fajn nechať založenie s.r.o. na firmu a len čakať na zápis do obchodného registra. Založenie s.r.o. alebo kúpa už založenej eseročky ready made s.r.o. je dôležitým krokom pre podnikanie, ale následne už bude všetko len na vás. Začnete sa zamýšľať nad zariadením kancelárie. Ideálne je, keď nájdete vo vašom dome miestnosť, ktorá sa dá zatvoriť. Tiché prostredie je pre dobre odvedenú duševnú prácu veľmi dôležité. Ak nemáte k dispozícii miestnosť, nájdite si kútik, ktorý predelíte paravánom alebo zasúvacími dverami.

2. Ergonomický nábytok

Na nábytku do kancelárie nešetrite. Dnes sa dá za slušné peniaze kúpiť kvalitná stolička, na ktorej je možné nastaviť výšku a operadlo presne podľa vašej telesnej konštrukcie. K takejto stoličke dokúpte výškovo nastaviteľný stôl.

3. Výpočtová technika

V malej súkromnej kancelárii by vám počítač zavadzal. Stačiť vám bude notebook, ktorý je možné preniesť na stretnutie s klientom. Dbajte na to, aby bol monitor počítača umiestnený oproti vašim očiam. Využite nastaviteľný stôl alebo stojan. K počítaču dokúpte slúchadlá a výkonnú multifunkčnú tlačiareň. Časom možno zistíte, že potrebujete externú klávesnicu a doplnkovú obrazovku.

4. Police a úložný systém

Po pár týždňoch spozorujete, že sa vám kopia na stole papiere. Systém zakladania papierov vám ušetrí kopec času. Odporúčame nad písací stôl umiestniť policu a k stolu mobilný úložný systém so zásuvkami.

5. Kancelárske pomôcky

Na ukladanie dokumentov kúpte zakladače a stojany na šanóny. Papierovačky sú síce nudné, ale nevyhnutné. Z malých pomôcok budete potrebovať okrem nožníc, zošívačku, perá, zvýrazňovače, stojan na písacie potreby, plánovací kalendár a zápisník.

6. Osvetlenie pracovnej dosky

Ako začínajúci podnikateľ sa pripravte na prácu do noci. Nezabudnite na adekvátne osvetlenie pracovného stola. Stolnú lampu umiestnite tak, aby ste na stôl netienili počítačom alebo vlastným telom.

7. Nástenka alebo tabuľa

Niekedy nové nápady a myšlienky prídu rýchlo, ale rýchlo tiež odídu. Aby vaše nápady neskončili v koši zabudnutia, pripevnite si vedľa písacieho stola nástenku alebo tabuľu. Poznámky a zapísané nápady vás budú motivovať.

Article Categories:
Nezaradené