dec 12, 2019
1075 Views
Komentáre vypnuté na 6 vlastností, ktoré musí mať ekologicky prijateľná farba

6 vlastností, ktoré musí mať ekologicky prijateľná farba

Written by

Plánujete maľovať dom alebo byt a nechcete použiť len tak hocijakú farbu?  Ak máte doma malé bábätko, chorého človeka alebo staršiu osobu, riešením je ekologicky prijateľná farba, ktorá však musí mať niekoľko základných vlastností.

Od klasických farieb sa okrem zloženia takmer neodlišujú

To, že čakáte do rodiny prírastok alebo sa vám už nejaký narodil neznamená, že sa musíte vzdať rekonštrukcie bývania. Samozrejme je dobré prítomnosť citlivej osoby na chemikálie zohľadniť, no nemusíte preto rekonštrukciu odkladať. Riešením je ekologicky prijateľná farba na stenu, ktorá má väčšinou v sebe veľmi nízky alebo dokonca nulový obsah škodlivých látok. Jej použitím neochránime len členov domácnosti, ale aj kvalitu ovzdušia v interiéri, čím neohrozíme ani naše zdravie.

Ekologické farby sú typické tým, že sa vyrábajú z ekologicky šetrných surovín a v ich zložení sa nenachádzajú žiadne ťažké kovy. Okrem toho v nich nenájdeme ani prchavé organické zlúčeniny a ak áno, tak len vo veľmi malom množstve, ktoré nikomu neublíži. Výhod prírodných farieb je niekoľko, no tým najhlavnejším je šetrnosť k zdraviu človeka a k prírode. Možností výberu je veľmi veľa a už dávno sa nepredáva len ekologická biela farba. Z cenového hľadiska vás nezruinujú, pretože sú len o niečo málo drahšie, ako tie klasické. Z hľadiska kvality sa nemusíte obávať, že by náter dlho nevydržal, pretože sú rovnako spoľahlivé ako iné farby na stenu. Väčšinou sa nanášajú rovnakým a jednoduchým spôsobom ako štandardné interiérové farby, preto veľké rozdiely medzi nimi nespozorujete.

Aké sú výhody eko farieb?

Najväčšou výhodou, pre ktorú ju zákazníci kupujú je ich dezinfekčný účinok a žiadny zápach. Po nátere je miestnosť ihneď obývateľná, takže sa nemusíte nikam vysťahovať a robiť si zbytočné problémy. Zaujímavosťou je, že eko farby sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí sú náchylní na alergie, čo je dôkazom ich nulovej škodlivosti. Mnohé z týchto výrobkov dokonca získali aj rôzne ocenenia a certifikáty dokazujúce ich kvalitu a prínos pre ľudí. Ekologické farby sa delia nielen podľa odtieňov, ale aj rôznych iných parametrov. Širokú ponuku rôznych interiérových farieb nájdete na bugy.sk, kde si môžete online zakúpiť aj fasádne farby. Okrem toho tento predajca disponuje aj inými výrobkami, ako je online drogéria, kozmetika, slnečné okuliare, pomôcky do domácnosti a mnoho iných.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu