dec 8, 2019
3358 Views
Komentáre vypnuté na Malý priestor a sedačka. Ako na to?

Malý priestor a sedačka. Ako na to?

Written by

Súčasný trend stále menších a menších bytov so sebou prináša očakávané nevýhody spojené s priestorom. Nie je ho skrátka dosť na všetko. Na druhú stranu, pri zapojení trochu kreativity sa dá s priestorom pohrať. Sedačka je základ každej obývačky a nemala by chýbať ani v malom byte. Ako teda postupovať?

Myslite na tvar

Pri kúpe sedačky do menšej obývačky je treba dodržať niekoľko základných pravidiel. Ako prvé treba myslieť na tvar. V menšom priestore sa presadia viac minimalistické a čisté línie. Veľké a masívne opierky sa v tomto prípade neosvedčia. Sedačka na nožičkách vytvorí opticky väčší a vzdušnejší priestor. Ak chcete ušetriť čas, ktorý strávite hľadaním a zároveň priestor ideálne využiť, zvoľte sedačky na mieru.

Sedačku môžete doplniť

V závislosti od metráže obývačky môžete siahnuť po menšej rohovej sedačke, trojsedačke, alebo dvojsedačke. Možné sú taktiež kombinácie so stoličkami, kreslom, alebo taburetom, čím pridáte do obývačky ďalší priestor na sedenie.

sedačky na mieru

sedačky na mieru

Pri materiáloch sa neobmedzujte

Ak ide o materiál, farbu a vzor, opäť tu platí, že menej je viac. Najlepšie sú pastelové a neutrálne farby. Bledý odtieň opticky zväčšuje priestor a platí to aj v prípade sedačky. Nemusíte sa však obmedzovať len na takýto odtieň. Ak nemáte biele steny, ale v určitej farbe, môžete ju skombinovať so sedačkou. Poprípade, ak máte biele steny, pomocou sedačky môžete obývačku výrazne oživiť.

Škandinávsky štýl

Minimalizmus je asi najlepší spôsob, ako zariadiť menší byt, keďže ponúka natoľko potrebnú funkčnosť, ktorú v domove potrebujete. Najlepší typ sedačky pre tento štýl sú škandinávske sedačky v štýle chesterfield. Majú vsadené gombíky v operadle a úzke drevené nohy. So svojimi operadlami chrbta a opierkami na ruky poskytujú pohodlné a príjemné sedenie.

Skúste rozťahovaciu sedačku

Ďalší vhodný kandidát do obývačky sú menšie rozkladacie sedačky na nožičkách, ktoré vďaka svojej menšej veľkosti vôbec nezaťažia interiér. To, že sú na nožičkách zas vytvorí dojem, že pôsobia vzdušne. No, a to najdôležitejšie, v priebehu minúty ich môžete premeniť zo sedačky na posteľ, čo oceníte najmä vtedy, ak bývate v garsónke.

Podnožky a taburetky ako vhodný doplnok

Podnožky a taburetky sú milé spestrenie interiéru, pričom sa dajú využiť na sedenie, vyloženie nôh, alebo odloženie drobných vecí. Na trhu majú naozaj široký výber, pokiaľ ide o tvary, farby, materiály, alebo úložný priestor.

Určite si niečo nájdete

Výber sedačky do malého priestoru vôbec nemusí byť náročný. Stačí tak málo, ako si dobre premyslieť, čo od danej sedačky očakávate a zmerať si dostupný priestor. Všetko nakoniec závisí hlavne od toho, ako sa na novej sedačke budete cítiť.

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu