mar 29, 2021
820 Views
Komentáre vypnuté na 5 tipov ako vybrať eliptický trenažér

5 tipov ako vybrať eliptický trenažér

Written by

Eliptický trenažér nájdete v každej posilňovni a v mnohých domácnostiach. Je vhodným kardio strojom pre ľudí, ktorí neobľubujú beh na bežeckom páse. Dá sa povedať, že eliptický trenažér sčasti simuluje beh, ale bez zaťaženia kĺbov. Veľkým bonusom je precvičenie nielen nôh, ale aj vrchnej časti tela.

Populárny domáci fitness stroj

Viete, prečo sú eliptické trenažéry viac obľúbeným strojom ako bežecké pásy alebo cyklo trenažéry? V prvom rade je dôvodom to, že cvičenie na eliptickom trenažéry napodobňuje pohyby podobné jazde na bežkách. Iste viete, že bežkovanie je športom, pri ktorom spálite veľa kalórií. Podobne je to aj s cvičením na eliptickom trenažéry. Intenzívne hodinové cvičenie na ňom znamená skoro 800 spálených kalórií. Tento efektívny pohyb neškodí vašim kĺbom a ani šľachám. Pri cvičení na eliptickom trenažéri si budete formovať celú postavu –  zadok, stehná, paže i prsné svaly. To všetko získate za cenu, ktorá nezruinuje vašu peňaženku. Presvedčte sa sami na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

Ako kupovať eliptický trenažér

  1. Viete, kto bude eliptický trenažér používať? Dôležité je vybrať vhodnú nosnosť trenažéra. Tá sa odvíja od hmotnosti toho, kto bude na trenažéri trénovať. S týmto parametrom súvisí aj výber materiálu a spracovania stroja. Lacnejšie eliptické trenažéry sa vyrábajú z plastu v kombinácii s kovom. Naozaj špičkové stroje majú kostru stroja kovovú a plastové sú len pedále alebo menšie ovládacie prvky.
  2. Viete, kam stroj umiestnite? Eliptické trenažéry vyššej triedy sú pevné a ťažké. Zároveň zaberú viacej miesta. Podklad, na ktorom bude trenažér stáť musí byť rovný. Myslite aj na to, že pri pohybe rúk budete potrebovať dostatok miesta okolo trenažéra.
  3. Viete, akú záťaž chcete využívať? Záťaž pri cvičení vám umožní náročnejší tréning. Odpor pri šliapaní môže zabezpečovať magnetický pás (používa sa v strojoch strednej triedy, má tichý chod, nedisponuje veľkým rozsahom záťaže), indukčný systém (veľké spektrum záťaže, vyššia cena stroja) a páskový systém (najlacnejšie varianty trenažérov, hlučný, málo možností zaťaženia). Pre stabilnejšie fungovanie trenažéra zvoľte stroj s hmotnosťou zotrvačníka nad 15 kg, ktorý je umiestnený v zadnej časti.
  4. Bude využívať stroj celá rodina? Ak si chce kvalitne zacvičiť na stroji celá rodina, musíte investovať do trenažéra, ktorý má dĺžku kroku nad 40 cm a 20 cm rozstup nášľapov. Stredová časť trenažéra by mala mať ložiskovú konštrukciu, ktorá je odolná a predlžuje životnosť stroja.
  5. Chcete pri cvičení vidieť svoj progres? Kúpte si trenažér s počítačom, ktorý umožní meniť zaťaženie jediným stlačením dotykovej plochy. Zároveň vás bude informovať o prejdených kilometroch a spálených kalóriách. Niektoré počítače sa dajú spojiť so smarfónom a vy si budete môcť kontrolovať cvičebný plán.

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu