mar 25, 2021
690 Views
Komentáre vypnuté na Módna a originálna obývacia izba – krásne usporiadanie a inšpirácie

Módna a originálna obývacia izba – krásne usporiadanie a inšpirácie

Written by

Ako si módne a pohodlne zariadiť obývaciu izbu? Módna a originálna obývacia izba je výzvou pre nadchádzajúcu sezónu. V aktuálnej sezóne budú usporiadania obývacej izby čerpať z prírody a neobvyklých farebných kombinácií. Ktorý trend interiérového dizajnu sa stane favoritom roka 2021?

Späť na zemi, alebo farby zeme v rozkvete 

Jednými z najmódnejších farieb používaných v interiéroch v roku 2021 budú farby zeme: chladná sivá, teplá škorica, piesková béžová a olivovo zelená. Táto kombinácia farieb môže vzbudzovať pochybnosti, no trend návratu k prírode a znovuzískanie pocitu kontroly je stále „in“. Pandémia, ktorá nepraje cestovaniu, napomohla rozvoju interiérového dizajnu, ktorý maximálne využíva priestor pre živé rastliny a dekorácie s rastlinnými motívmi. Mestská džungľa, pretože práve takto bol tento rastlinný dekoračný trend pomenovaný, rozkvitla takmer v každej obývacej izbe, ale tým to nekončí! Tento farebný obrat smerom k farbám, s ktorými sa stretávame v prírode, je ďalším krokom k životu v súlade s rytmom prírody.

Módne dekorácie do obývacej izby

V obývacej izbe sa veľmi dobre osvedčia živé zelené rastliny v kvetináčoch, rozmiestnené po celom priestore. Ak nemáte priestor pre živé kvety, môžete si vybrať nástenné dekorácie s motívom živých rastlín, ako sú napríklad sklenené obrazy do obývacej izby. Prečo vymeniť klasické obrazy za sklenené? Predovšetkým – zaberajú menej miesta. Dokonca aj malé priestory môžu byť usporiadané funkčne a módne, ale musíte sa posadiť a krok za krokom naplánovať usporiadanie doplnkov a vybrať tie, ktoré budú ozdobou interiéru a súčasne ho nepreplnia. Obrazy na skle sú bez rámov, takže zaberajú menej miesta ako tie klasické, a sú odolné voči mechanickému poškodeniu a poškriabaniu. Vďaka najmodernejšej digitálnej technológii si môžete vybrať akýkoľvek motív, ktorý bude vytlačený na sklenený obraz.

Prútie a kov – módne a elegantné

V tejto sezóne budú v interiérových dekoráciách vládnuť neobvyklé kombinácie, ako je prútie a sklo alebo hliník. Hoci sa s týmito kombináciami najčastejšie stretávame pri konferenčných stolíkoch, televíznych stolíkoch a úžitkovom nábytku, zaslúžia si vašu pozornosť. Interiéry v loftovom štýle budú súznieť s hliníkovými povrchmi, ktoré sú elegantné a originálne. Do obývacej izby v boho štýle zvoľte skôr ratanový alebo prútený nábytok, ktorý sa dokonale zladí s interiérovým dizajnom.

Modulárny nábytok – ideálny pre malé miestnosti

Modulárny nábytok je perfektným riešením pre malé miestnosti. Môžeme ho ľubovoľne rozmiestniť a premiestniť tak, aby sme sa v takto usporiadanom priestore cítili pohodlne. Jednoduché tvary (štvorce a obdĺžniky) nielenže vizuálne nepreplnia interiér, ale dokonca mu dodajú ľahkosť. Modulárny nábytok tiež umožňuje kedykoľvek rýchlo a jednoducho zmeniť dizajn interiéru. Vzhľadom na jeho komplexné veľkosti nebude problém premiestniť ho z miesta na miesto.

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si obývaciu izbu na mieru, kde sa budete cítiť nielen pohodlne, ale aj moderne.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu