okt 12, 2022
235 Views
Komentáre vypnuté na 5 rád pred výberom nosiča bicyklov

5 rád pred výberom nosiča bicyklov

Written by

Kúpiť si nosič bicyklov nie je finančne náročné a ani náročné z hľadiska samotného výberu. Ak však siahnete po prvom modeli, ktorý sa vám bude pozdávať kvôli nižšej cene, môže sa stať, že počas využívania nosiča odhalíte jeho mnohé nedostatky. Našich 5 rád vám pomôže predísť omylu pri výbere nosiča.

1. Nekupujte ihneď najlacnejší model

Kúpiť si najlacnejší model nosiča bicyklov nemusí byť krokom vedľa. Každý z nás sa snaží ušetriť, aby mu zostali peniaze na lepšie bicykle, pohodlné športové ruksaky alebo detský cyklovozík. Dokonca aj lacné modely nosičov ako sú nosiče na strechu a piate dvere dobre poslúžia na prevoz bicyklov. Zvážiť by ste však mali to, že nosič na streche vám znemožní využívať strechu iným spôsobom, zaťaží vozidlo a zvýši spotrebu. Nosič na piate dvere blokuje vstup do kufra.

2. Šetrite miesto na streche

Nosiče bicyklov na strechu automobilu sú najlacnejšie a možné je ich inštalovať na akékoľvek vozidlo s priečnikmi. Pre veľké rodiny je tento nosič nepraktický z dvoch dôvodov. V prvom rade vám nezostane na streche miesto na strešný box alebo na prevoz športového náradia. Dôležité je tiež to, že viac bicyklov na streche znamená veľké zaťaženie vozidla a pneumatík. Pripravte sa na šialenú spotrebu paliva.

3. Pozor, ak vlastníte elektrobicykel

S bodom dva súvisí aj bod tri. Elektrobicykle sú veľmi ťažké. Na streche i na piatych dverách je ich prevoz nepraktický. V tomto prípade vám odporúčame kúpiť nosič na ťažné zariadenie. Na ňom môžete prevážať bicykle všetkých typov a niekoľko kusov bez toho, že by ste spozorovali zhoršené riadenie vozidla alebo vyššiu spotrebu. Navyše na strechu i piate dvere sa ťažký bicykel vykladá veľmi komplikovane.

4. Nosiče na dlhšie vzdialenosti

V prípade, že chcete bicykle zobrať na dovolenku k moru, opäť je najlepšou voľbou nosič bicyklov na ťažné zariadenie. Tento nosič neprekáža vo výhľade, dá sa sklopiť a umožňuje bezpečnú jazdu po diaľnici. Na piatych dverách je nosič značne hlučný a na streche spôsobuje problémy pri vyššej rýchlosti a silnejšom vete.

5. Aby ste dokázali zaparkovať

Posledná rada znie, aby ste si kúpili radšej nosič, ktorý vám nebude prekážať pri parkovaní. Bohužiaľ nejde o lacný nosič bicyklov na strechu. S týmto nosičom nevojdete do garáže a vždy pred vstupom budete musieť bicykle zo strechy zložiť. Naopak nosič na piate dvere a na ťažné zariadenie vám pri parkovaní v garáži a ani na parkovisku neprekáža.

Article Categories:
Nezaradené