okt 10, 2022
246 Views
Komentáre vypnuté na Hliníkové disky vyzerajú perfektne, ale majú svoje limity

Hliníkové disky vyzerajú perfektne, ale majú svoje limity

Written by

Hliníkové disky, nazývané tiež elektróny, sa stali neodmysliteľnou súčasťou kolies vozidiel. Prakticky žiadny iný materiál nedokáže konkurovať v oblasti vzhľadu hliníkovým diskom. Hliník je dostatočne odolný, aby na kolesách vydržal aj tvrdšiu jazdu. Avšak aj elektróny majú svoje limity a nie vždy sa na kolesá hodia.

Plechové disky sú nezničiteľné

Plechové disky sú vhodné pre motoristov, ktorí sa v zime často vyberú do hôr a používajú snehové reťaze na dodávky či iné vozidlá. Sú odolnejšie voči poškriabaniu a nevadí im ani posypový materiál na cestách. Zároveň ich zoženiete za dobrú cenu, takže vám zostane nejaké to euro na lepšie pneumatiky Kormoran. Je jasné, že plechové disky nikdy nebudú na kolesách vyzerať tak dobre ako hliníkové. Navyše sú ťažšie, čo znamená, že kolesá dostávajú zabrať a vozidlo sa horšie ovláda. Posledné roky sa však aj nevýhoda vyššej váhy postupne eliminuje. Najnovšie modely oceľových ráfikov sú omnoho ľahšie ako tie, ktoré poznáte z minulosti.

Zhrnutie: Oceľové ráfiky odporúčame motoristom, ktorí sa často pohybujú mimo spevnených ciest alebo v zasnežených územiach.

Hliníkové disky vzhľadovo bezkonkurenčné

Odľahčené hliníkové disky vyzerajú na kolesách skvele. Prakticky sú v oblasti vzhľadu bezkonkurenčné. Najčastejšie sa vyrábajú zo zliatiny hliníka. Ich váha je tak nízka, že kolesá ani nepocítia ich prítomnosť. Ak sa rozhodnete pre hliníkové disky, musíte si pripraviť oveľa viac peňazí ako v prípade plechových diskov. Pri testoch však hliníkové disky nevydržali vyššiu záťaž a zlomili sa na niekoľko kusov. Plechové disky samozrejme tiež nie je možné preťažovať, ale aj v prípade záťaže odolali a len sa ohli, čo znamená, že sa dali opraviť.

Zhrnutie: Elektróny sú určené majiteľom luxusnejších vozidiel, ktorým nezáleží na cene a vyžadujú perfektný vzhľad.

Hliníkové disky v zime?

Existuje veľa motoristov, ktorí sa nechcú hliníkových diskov kvôli dizajnu vozidla vzdať ani v zime. Nie je pravidlo, že by sa tieto disky v zime zaručene zničili. Predsa len nové technológie a povrchová úprava sú zárukou, že aj hliník vydrží mráz, pôsobenie soli a odrazy drobných kamienkov. Avšak je nutné, aby ste hliníkové disky vybrali u overeného predajcu a nie na čínskych e-shopoch.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to