jan 2, 2023
179 Views
Komentáre vypnuté na 5 prípravkov, ktoré na mravce zaručene zaberú

5 prípravkov, ktoré na mravce zaručene zaberú

Written by

Neexistuje domácnosť, ktorá by sa aspoň raz za život nestretla s nájazdom mravcov. Mravce sa dokážu vyšplhať do výšky a preliezť malými škáročkami takmer kdekoľvek. Nepríjemný je samotný pohľad na mravce, ale oveľa nepríjemnejšie je, keď vám oblezú potraviny. S mravcami sa dá bojovať pomocou chémie a elektrických zariadení. Niektoré z metód boja sú preventívne a iné odstraňujú napáchané škody.

1. Nástraha na mravce domček

Jedným z najúčinnejších a najobľúbenejších prípravkov proti mravcom sú domčeky. Tieto nástrahy proti mravcov majú vo vnútri domčeka ukrytú gélovú náplň, ktorá účinne vyhubí celé mravenisko. Nástraha na mravce domček neúčinkuje ihneď, takže mravce nebadane prenesú gél do mraveniska a týmto spôsobom je vyhubená celá kolónia. Výhoda domčeka tkvie v tom, že gél je ukrytý vo vnútri návnady, takže sa k prípravku nedostanú deti a domáce zvieratá.

2. Elektrický odpudzovač mravcov MagicHome

Elektrický odpudzovač MagicHome patrí medzi preventívne prostriedky proti mravcom a inému lezúcemu i lietajúcemu hmyzu. Účinok tohto odpudzovača je aktivovaný zasunutím prístroja do zásuvky. Pomocou energie prístroj vydáva ultrazvukové signály, ktoré sú nepríjemné pre komáre, mravce, šváby alebo pavúky. Signál zaručí, že hmyz do interiéru nevlezie. Prístroj je zároveň malou nočnou lampičkou.

3. Rozprašovač s kapsulami Bros

Sprejových prípravkoch proti mravcom existuje niekoľko druhov, ale Bros je zo všetkých sprejov najúčinnejší. Princíp rozprašovača Bros je geniálny. Prípravok obsahuje mikrokapsule, ktoré sú pre mravce toxické. Tieto kapsule mravce zanesú do mraveniska a po čase vyhubia celú kolóniu. Dokonca ani mravec faraón nie je voči prípravku Bros imúnny. Bros proti mravcom a lezúcemu hmyzu účinkuje na aplikovanom mieste niekoľko mesiacov.

4. Gélová nástraha na mravce

Gélová nástraha na mravce účinkuje podobne ako domček. Gél sa aplikuje v malom množstve po kvapkách všade tam, kde ste spozorovali výskyt mravcov alebo kde predpokladáte ich pohyb. Opäť ide o prípravok proti mravcom, ktorý dokáže vyhubiť celú kolóniu. Gél obsahuje látky, ktoré mravcov lákajú. Mravce robotnice gél prenesú do mraveniska, čím spôsobia fatálne vyhubenie všetkých mravcov v kolónii. Gélové nástrahy účinkujú na čierne mravce i mravce faraóny.

5. Protect nástraha proti mravcom faraónom

V prípade, že vás trápia veľké nájazdy mravcov faraónov, použite proti nim nástrahy vo forme blistru. Blister nalepte na miesta výskytu mravcov. Mravce faraóny na svojom tele prinesú látku S – metoprén do mraveniska. Táto látka bráni množeniu a liahnutiu mravcov. Ich kolónia bude kompletne zlikvidovaná v priebehu troch mesiacov.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to