feb 21, 2024
177 Views
Komentáre vypnuté na 3 zábavné aktivity so športovou štvorkolkou

3 zábavné aktivity so športovou štvorkolkou

Written by

Chcete si užiť adrenalín a spoznávať prírodu? Kúpte športovú štvorkolku. S touto všestrannou a výkonnou mašinou sa môžete vydať na rôzne dobrodružstvá, ktoré vám prinesú zábavu a vzrušenie. Medzi najviac zábavné aktivity so štvorkolkou patria bahnenie, prejazdy potokmi a jazda po zvlnenom lesnom teréne.

1. Bahnenie so športovou štvorkolkou

Bahnenie je jedna z najobľúbenejších aktivít so športovou štvorkolkou. Jedine štvorkolka vám umožní jazdiť cez hlboké bahno bez rizika zapadnutia. Vyskúšajte, čo všetko tento stroj dokáže a v bahne poriadne driftujte. Pridajte rýchlosť, odvážte sa na skoky a vyberte v bahne ostré zákruty. Bahnenie je skvelá možnosť, ako si vyčistiť hlavu a zabudnúť na starosti. Pri bahnení je dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá, napríklad používať prilbu, ochranné okuliare a rukavice. Je jasné, že táto aktivita je špinavá, takže zabudnite na oblečenie, ktoré bežne nosíte a kúpte si kombinézu. Ideálne textilnú, ktorá sa dá oprať v práčke.

2. Prejazdy so športovou štvorkolkou cez potoky

Prejazdy cez potoky sú ďalšou adrenalínovou aktivitou, na ktorú si môžete trúfnuť jedine, ak vlastníte štvorkolky. Prekonávajte vodné prekážky a nechajte sa obklopiť vodným závejom. Prejazd cez potoky je skvelou možnosťou, ako sa v lete ochladiť.  Jazdenie v potoku je vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Nepotrebujete toľko skúseností ako v prípade bahnenia. Avšak nikdy sa nebroďte cez vodné toky, o ktorých neviete, ako sú hlboké a či nemajú veľmi prudký tok. So štvorkolkou by ste mali ovládať udržiavanie rovnováhy a hlavne v žiadnom prípade nezastavujte v strede potoka. Rátajte s tým, že sa vo vode namočíte, takže sa oblečte do kombinézy s membránou, ktorá bráni premočeniu.

3. Prejazd so štvorkolkou lesným zvlneným terénom

Prejazd lesným terénom sa môže zdať jednoduchý, ale ak natrafíte na výmole, skaly alebo piesok, naplno vyskúšate výkon štvorkolky. Na prejazd lesom sú vhodné štvorkolky can am s rámom, ktorý vás ochráni pred vetvami. V sedadle štvorkolky sa krásy prírody objavujú najlepšie. Vďaka štvorkolke sa dostanete na miesta, kde iné vozidlá nedokážu vojsť. Nejde o aktivitu vhodnú pre úplných začiatočníkov. Mali by ste dokonale ovládať riadenie, dokázať udržať pozornosť a adaptovať sa na rôzne povrchy či dokázať zdolať prekážky. Nikdy nejazdite v lese, kde nemáte na vjazd povolenie. Rešpektuje prírodu, zvieratá a ľudí. Jazdite len po vyznačených chodníkoch a cestách. Prejazd lesným zvlneným terénom je zábavný, ale aj náročný, takže nezabudnite na dostatok vody a občerstvenia.

Športová štvorkolka je skvelý spôsob, ako si užiť zábavu a dobrodružstvo. Ak športovú štvorkolku ešte nevlastníte, je možné si vlastnú zostaviť na tejto stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

Article Categories:
viem viac