aug 26, 2018
2376 Views
Komentáre vypnuté na 10 dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, že prírodné kamenné obklady sú správnou voľbou do interiéru aj exteriéru

10 dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, že prírodné kamenné obklady sú správnou voľbou do interiéru aj exteriéru

Written by

To, že prírodný kameň pôsobí nepopierateľne nadčasovo a štýlovo, si snáď uvedomuje každý. Jedinečná krása prírodných materiálov je skrátka niečo, čo presvedčí aj tých najnáročnejších. Kamenné obklady v interiéri či v exteriéri však ponúkajú omnoho viac.

1. Prírodný kameň je odolný a trvácny

Je známe, že kameň je schopný zniesť nízke teploty hlboko pod bodom mrazu. Práve tak však dokáže zvládnuť aj vyčerpávajúce letné horúčavy.

2. Ochráni steny pred zaplesnením

Ako prírodný materiál je kameň zároveň prirodzene paropriepustný. To znamená, že pri použití obkladového kameňa z prírodného kameňa umožňuje stene dýchať. Vďaka tomu sa nemusíte obávať vlhnutia muriva.

3. Prírodný kameň sa vody nebojí

Niektoré druhy kameňa sú vysoko vodelodolné. Kamenný obklad môžete navyše naimpregnovať špeciálnou emulziou. Potom je dokonca schopný odolávať vode úplne. To zároveň zabráni zmrznutiu vody v mikropóroch kameňa a jeho následnému prasknutiu.

4. Údržba kamenného obkladu vám nenarobí starosti

Nevyžaduje si nijaké špeciálne čistiace prostriedky ani úkony. Na jeho vyčistenie vám postačí čistá voda alebo vysokotlakový čistič. Impregnovaný prírodný kameň totiž odpudzuje prach, takže sa priveľmi nešpiní.

5. Kamenné obklady sú nadčasové

Ak použijete kamenný obklad na steny v kúpeľni či spálni, alebo si ním vyzdobíte záhradný múrik, môžete si byť istý, že z módy nikdy nevyjde. Prírodný kameň je totiž materiál, ktorý nepodlieha módnym trendom.

6. Jedinečnosť v každom kúsku

Kachličky, ktoré vyzerajú jedna ako druhá, nie sú nič pre vás? Kamenné obklady sú vyrábané z kameňov, ktoré vytvorila sama príroda. Nijaký z nich nemá svojho dvojníka, takže duplikátov sa rozhodne báť nemusíte.

7. Povrch podľa vášho vkusu

Drsný, hladký, leštený. Luxusný leštený mramor do kúpeľne, či obývačky, drsný mramor na obkladanie soklov, múrikov a fasád, hladký travertín na podlahy a terasy…možností je nekonečne veľa. Výber záleží už len od vás a konkrétneho použitia.

8. Farby, ktoré nevyblednú

Farby na fasádnych prvkoch z umelého materiálu na ktoré dennodenne svieti slnko, majú tendenciu vyblednúť. Prírodné kamenné obklady však ošetrovať nemusíte. Navyše sa môžete spoľahnúť, že sýtosť farby vášho obkladu zostane zachovaná.

9. Bohatý výber pre každého

Kamenné obklady sa vyrábajú v nespočetných odtieňoch a z obrovského množstva prírodných kameňov. Ružový, snehobiely, zelený alebo čierny mramor, zemité odtiene pieskovca, farebne žilkovaný ónyx či viacfarebná bridlica… Príroda vytvorila rozsiahlu paletu farieb, z ktorých si stačí len vybrať.

10. Široké pole využitia

Možnosti ako využiť kamenné obklady sú naozaj široké. Vyniknú na stenách v interiéri, ochránia a okrášlia váš dom na vonkajších stenách, poslúžia ako trvácne a funkčné podlahy. Vďaka obkladom z prírodného kameňa bude vaša obývačka moderná, kuchyňa štýlová a kúpeľňa luxusná.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu