apr 7, 2016
5897 Views
Komentáre vypnuté na Moderné obývačky – dizajnové trendy 2016

Moderné obývačky – dizajnové trendy 2016

Written by

Blíži sa dovolenková sezóna a je pravdepodobné, že časť svojich voľných dní strávite v pohodlí domova. Určite nám dáte za pravdu, že relax pri dobrom filme alebo knihe s kávou na stole je na nezaplatenie. Útočište, kde sa najčastejšie ukrývame pred každodenným stresom, tvorí zväčša obývacia izba. Letná búrka preležaná na gauči dáva priestor našej mysli, aby sa plne zregenerovala. Pokiaľ sa zaujímate o najnovšie bytové trendy a chcete znásobiť svoj rodinný komfort, určite dočítajte tento článok do konca. Predstavíme moderné obývačky a dizajn, ktorý dominuje v tomto roku.

Symbol osobného štýlu

Obývačky novej generácie nie sú už iba o strohých priemyselných a škandinávskych prvkoch. Samozrejme, netreba ich vynechať úplne, no oveľa väčší dôraz sa kladie na individualitu a osobný štýl obyvateľov domácností. Nezáleží na tom, čo si myslí väčšina, na prvom mieste stojí Váš zmysel pre estetiku. Skvelú dovolenkovú atmosféru pomôže vytvoriť temperamentná potlač a tropický šarm na vankúšikoch či dekách. Alchýmia exotiky dokonale zvýrazní rodinné pohodlie. Smiete tiež experimentovať, pričom spájajte prvky rôznych smerov a kultúr. Vyzerať to môže tak, že vytvoríte akési moderné fúzie odvodené z ošumelo-elegantného vkusu, ktoré však vyvrcholia modernou dynamickosťou. Nech sa páči, ukážte sa! Základ obytných priestorov by mala tvoriť interakcia a voľný čas strávený s rodinou. Menej by ste sa mali zaoberať technológiami, viac útulnosťou.

EKO dizajn

Uvedomelí ľudia sa v poslednom desaťročí čoraz viac obracajú k prírode. Snažia sa žiť ekologickejšie, čistejšie a tolerantnejšie k životnému prostrediu. Nič by nemalo vyjsť nazmar. Toto docielite, ak zapojíte do zariaďovania interiéru o niečo viac kreativity a stavíte na DIY štýl. V kurze budú vintage sedacie súpravy. Nástenné maľby, výzdoba a doplnky by mali vzbudzovať nielen dojem fantastiky, ale aj oddanosti všetkému prírodnému. Naskočiť na zelenú vlnu si môžu dovoliť aj tí, ktorí nie sú nijako zvlášť „posadnutí“ EKO trendom. Možno postačí iba mierny náznak zelene. Na rozšírenie trvalo udržateľného dizajnu existuje mnoho spôsobov. Držte sa hesla „menej plastu, viac prírody“ a nemôžete nič pokaziť. A čo takto vymaľovať steny obývacej izby na pistáciovo alebo si vytvoriť konferenčný stolík z kmeňov stromov? Priestor smiete rozdeliť živými stenami z bambusu alebo rastlín. Organické prostredie vytvoríte i vďaka redukovaniu a recyklovaniu.

Dokonalé umiestnenie

V tomto prípade nemáme na mysli pravidlá feng shui, upozorniť chceme skôr na situovanie obývačky v panoramatickom slova zmysle. Pokiaľ máte možnosť vybrať si, tak najkrajší výhľad z okna by mala ponúknuť práve obývacia izba. V prípade, že to nie je možné, vyriešte to tapetou. Možností je opäť niekoľko. Či už si vyberiete výhľad na park, na vrcholky hôr, pláž alebo sympatickú mestskú štvrť, mal by vo Vás prebudiť pocit spokojnosti. Nedá nám nespomenúť, že skvelou alternatívou je prepojenie spoločenskej miestnosti s terasou. Veľké okná garantujú viac prirodzeného svetla a slušné vetranie. To môže vyvolať pocit, ako keby ste trávili svoj voľný čas priamo v prírode.

Harmónia a jemné farby

Keďže jedným z kritérií moderných obývacích izieb je harmonickosť, ba až akýsi blues štýl, odporúča sa obstarať si nábytok a doplnky v príjemných farbách. Ako mimoriadne obľúbené sa ukazujú odtiene ružovej a elegantné tóny modrej. Pastelové a svetlé farby majú schopnosť prebúdzať v nás tvorivosť, no dokážu tiež skvele upokojiť. Farbou roku 2016 je ružový kremeň (Rose Quartz). Tiež obývacie steny by sa nemali skladať z ohurujúcich futuristických prvkov, ale malo by na nich cítiť letmý dotyk jari.

 

Sme presvedčení, že sa Vám podarí spojiť ponuku predajcov nábytku s vlastnou kreativitou tak, aby ste dodali Vášmu domovu jedinečný šarm. Držíme palce!

 

Autorské právo: zzq / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na domácnosť