dec 28, 2021
1054 Views
Komentáre vypnuté na Zvažujete čistenie fasády? Na čo myslieť pred výberom firmy?

Zvažujete čistenie fasády? Na čo myslieť pred výberom firmy?

Written by

Znečistenie časom postihne každú fasádu. Ak bývate v dome alebo bytovke, ktorá stratila svoju pôvodnú farbu pod čiernym, zeleným alebo červeným povlakom, zrejme ste o čistení fasády už uvažovali. Na to, čo všetko brať do úvahy, vám prezradíme v článku.

Spôsob čistenia fasády

Nie je čistenie ako čistenie. Hoci na slovenskom trhu je ešte stále rozšírená metóda vysokotlakového čistenia fasád domov a bytoviek, nepatrí medzi najbezpečnejšie. Hrozí pri nej poškodenie omietky a vznik trhlín, no aj zničenie rastlín a porastu v okolí fasády. Exituje však aj iná cesta.

Ukážka ekologického čistenia fasád – Bombafasada.sk

Ukážka ekologického čistenia fasád – Bombafasada.sk

Vykročila na ňu spoločnosť Bomba Fasáda, ktorá si namiesto vysokotlakových čističov zvolila valčeky a štetce. Neostala však iba pri zmene spôsobu nanášania čistiaceho roztoku na fasádu. Rozhodla sa vymeniť chemikálie, ktorými sa fasády domov a bytoviek čistia bežne, za 100 % rozložiteľný ekologický roztok. Dosiahla tak revolučný spôsob čistenia fasád bytoviek a domov, pri ktorom neškodí životnému prostrediu.

Do tretice by ste si mali zistiť aj to, či firma používa pri čistení fasády domu alebo bytovky lávky alebo lešenia. Tie môžu fasádu poškodiť. Preto je vhodnejšie obzrieť sa po spoločnosti, ktorá sa spolieha na vysokozdvižné plošiny.

Férovosť

Čistenie fasády domu aj bytovky môže byť risk. Preto je dobré si zistiť ako prebieha proces objednania služieb. Dôležité je myslieť nielen na kvalitu vyčistenia, ale aj na to, či si firma príde pred čistením obhliadnuť fasádu domu alebo bytovky, ako prebieha platba zálohy a či je súčasťou zmluvy aj vytvorenie prijímacieho a odovzdávacieho protokolu.

V neposlednom rade by ste si mali dať pozor aj na skryté poplatky. Tie sa objavujú pri čistení fasády domu alebo bytovky vysokotlakovými čističmi, keďže cena za vodu a elektrinu, ktorú bude firma čerpať z vašich zdrojov, nie je zahrnutá v dohodnutej sume.

Ukážka ekologického čistenia fasád – Bombafasada.sk

Ukážka ekologického čistenia fasád – Bombafasada.sk

Pôsobenie

Ak žijete v obci alebo menšom meste, môže sa stať, že spoločnosť, ktorá čistí fasády, nepôsobí všade na Slovensku. Pred objednaním služieb si preto overte, že za vami príde kamkoľvek – podobne ako Bomba Fasáda, ktorá dokonca ponúka aj bezplatnú ukážku.

Referencie

Dostať sa k odporúčaniam je v dnešnej dobe jednoduché. Nenájdete ich len na oficiálnej stránke spoločnosti, ktorá čistí fasády domov a bytoviek, ale aj na ich sociálnych médiách či na Googli. Prečítajte si dojmy a skúsenosti iných zákazníkov a zhodnoťte, ktorá firma sa vám najviac oplatí.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to