dec 27, 2021
717 Views
Komentáre vypnuté na Ktoré funkcie vo fitness hodinkách iste využijete?

Ktoré funkcie vo fitness hodinkách iste využijete?

Written by

Prakticky každý športovec vlastní fitness hodinky alebo náramok. Vďaka hodinkám je možné sledovať rôzne športové aktivity, porovnávať váš výkon či reakcie tela počas jednotlivých tréningov. Fitness hodinky vyššej kategórie majú veľa funkcií. Niektoré z týchto funkcií budete využívať denne a niektoré by v hodinkách ani nemuseli byť. Ktoré funkcie fitness hodiniek sú pre športovca najdôležitejšie?

Väčšina ľudí fičí na počítaní kalórií

Kto je spokojný so svojou váhou, nech zdvihne ruku! Žiadna ruka hore, ale ruka neustále v pohybe pri sledovaní spálených kalórií. Funkcia spálených kalórií pri jednotlivých športoch je v hodinkách skôr orientačným údajom. Iné je to, ak prepojíte hodinky s aplikáciou v telefóne. Do aplikácie je možné zadať vaše telesné proporcie či vek. Vďaka tomu vás fitness hodinky dokážu presnejšie informovať o tom, koľko kalórií ste spálili pri behu, posilňovaní, korčuľovaní či cyklistike. Práve tieto uvedené športy sú najčastejšie monitorované pomocou fitness hodiniek. Niektoré hodinky vyššej triedy majú vo funkciách tiež monitoring plávania, lyžovania alebo hodinu golfu. Nastavenie sledovania športov je z hľadiska tréningov veľmi dôležité, a preto si pri výbere hodiniek dajte záležať, aby obsahovali čo najviac športov.

Meranie tepovej frekvencie

Meranie tepu úzko súvisí s prvou funkciou, ktorú sme už spomínali. Vďaka monitorovaniu tepu dokážu hodinky presnejšie určiť spálené kalórie. Tep napovedá aj o tom, ako intenzívne trénujete alebo či nie ste až príliš dlho v stave nečinnosti. Veď len tak sa pohupovať na fitlopte alebo fitlopty použiť pri tvrdom tréningu je rozdiel. Tepová frekvencia je dôležitá tiež z hľadiska informácií o tom, ktorá pohybová aktivita je pre vaše srdce najlepšia. Pomocou monitoringu tepu dokážu hodinky merať aj váš spánok. Informácie o tom, kedy ste zaspali a kedy ste mali najtvrdší spánok vám pomôžu pochopiť, prečo sa dnes cítite tak unavení.

Doplnkové funkcie, ktoré sa zídu

Úplne všetky, aj tie najlacnejšie fitness hodinky, merajú počet krokov a prejdenú vzdialenosť. Garantujeme vám, že sa stanete maniakom, ktorý bude kontrolovať či spravil dosť krokov. Z hľadiska zdravia je fajn, že vás práve hodinky dokážu motivovať k chôdzi. Možno začnete častejšie využívať schody alebo sa do obchodu vyberiete peši. Fajn je tiež funkcia výzvy k aktivite, keď celý deň len tak posedávate. Hodinky sú samozrejme určené na sledovanie času a s tým súvisiacej funkcie budenia. Zaujímavá je funkcia merania hladiny stresu či okysličenia organizmu. Fitness náramky, hodinky a iné technické pomôcky pre športovcov nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Stránky sú veľmi prehľadné a ceny pomôcok vás príjemne prekvapia.

 

Article Categories:
Ako na to