okt 31, 2016
1425 Views
Komentáre vypnuté na Vždy si dobre premyslite akú pôžičku si vyberiete

Vždy si dobre premyslite akú pôžičku si vyberiete

Written by

Moja známa mi raz poradila, Peter poriadne si rozmysli, či si zoberieš pôžičku a za akých podmienok. Nevenoval som tomu veľkú pozornosť a neskôr som to ľutoval. Dokonca podobnú chybu som spravil aj pri výbere osobného účtu. Mohol som si vybrať banku, kde poplatky za vedenie účtu neboli. Avšak moja lenivosť zvíťazila a vybral som si prvú banku, ktorá mi prišla pod ruku. No, človek sa učí najlepšie na svojich vlastných chybách.

S priateľkou sme sa chystali osamostatniť a kúpiť si nový prvý byt. Náš vlastný. Po dlhom vyberaní sme konečne našli ten pravý, ktorý sa páčil nám obom. Bol v dobrej lokalite a hlavne bol ideálny pre naše budúce deti.

Len tu bol jeden problém. Nemali sme dostatočne veľa peňazí. Bola tu jediná cesta, ktorú využíva väčšina ľudí, a to je zobrať si pôžičku. Najprv som váhal, no nebola iná cesta, ak sme chceli bývať spolu. Som dosť netrpezlivý typ človeka, nemám rád dlhé vyberania a najmä som sa veľmi nerozumel do bankovníctva a financií. Preto som zavítal do prvej banky, nechal si od nich poradiť a hneď podpísal s nimi zmluvu.

Bola to chyba. Nepozrel som si, čo mi ponúka konkurencia. Ich pôžičky boli oproti banke, s ktorou som podpísal zmluvu a uzavrel obchod, omnoho výhodnejšie. Tu som bol na seba naštvaný kvôli mojej povahe, a že som neposlúchol radu mojej známej. No našťastie som zistil, že vďaka refinancovaniu úveru, môžem získať omnoho výhodnejšiu pôžičku.

V byte bývame už pár rokov a sme šťastní. Pôžičku splácame včas a bez problémov, čo by bez spomenutého refinancovania mohol byť problém. Nakoniec teda dopadlo všetko dobre.

 

Article Categories:
Ako vybaviť