okt 31, 2016
1436 Views
Komentáre vypnuté na Ako si naplánovať rodinnú lyžovačku

Ako si naplánovať rodinnú lyžovačku

Written by

Ak už máte nejaké to lyžovanie za sebou, tak asi viete, že treba veľa vecí vybaviť a chce to čas na prípravu. Ak ale idete ako rodina, treba zvážiť niekoľko dôležitých vecí, aby boli všetci spokojní. Ktoré to sú sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ako ďaleko chcete cestovať?

Podľa toho, čo od lyžovania očakávate, si aj premyslite, kam je vhodné ísť. Už v neďalekom Rakúsku nájdete krásne lyžiarske  centrá, no Slovensko má vo Vysokých aj Nízkych Tatrách na výber množstvo lyžiarskych stredísk, na ktorých sa dokážu zabaviť mladší i starší, skúsenejší  i začiatočníci, lyžiari aj snowbordéri. Tatranská Lomnica, Snowpark Lučivná, Ski Tále, Jasná, Malino Brdo, Snowpark Donovaly… to je len zlomok z toho, čo Slovensko ponúka.

Kto všetko ide?

To, kam sa oplatí ísť, bude vo veľkej miere závisieť na tom, kto všetko vo vašej rodine pôjde. Ak máte ešte malé ratolesti, ideálne sa vám oplatí hľadať hotel, kde ponúkajú aj pobyty s deťmi. Najlepšie také, ktoré im pripravia aj skvelý program alebo majú detské kútiky alebo atrakcie, v ktorých sa môžu vyblázniť.

Čo iné chcete robiť?

Okrem lyžovačky sa dá v horách robiť aj mnoho ďalších vecí. Ak idete na viac dní, popremýšľajte preto o tom, či si chcete užiť aj menšiu turistiku v okolí, wellness pobyt, alebo ktoré miesta by ste v okolí chceli navštíviť.

Čo ak niekto z rodiny ešte nelyžoval?

Ešte nelyžovali všetci z vašej rodiny? To vôbec nie je problém. Mnoho lyžiarskych centier má skúsených inštruktorov, ktorí vás naučia základy v priebehu niekoľkých hodín, takže sa budete môcť vydať na svah už v prvý deň. Dohodnite si tréningové hodiny predom, aby ste ich nemuseli rezervovať na poslednú chvíľu

Spýtajte sa priateľov a známych, ktorí lyžujú

Nikdy nie je nad dobré odporúčanie či už dobrej služby, produktu alebo odborníka. To isté platí aj pri lyžovačke. Ak o niekom vo svojom okolí viete, že chodí pravidelne lyžovať, spýtajte sa ich, čo by vám odporučili.

Article Categories:
Ako na to