okt 25, 2016
6029 Views
Komentáre vypnuté na Urobte stavebnú deku poctivo

Urobte stavebnú deku poctivo

Written by

Správne počasie je rozhodujúce, aby bola dodržaná správna technológia betonáže stavebnej deky.

Pracujte podľa kvalitných noriem

Aby bolo zhotovenie betónovej konštrukcie podľa normy, je ideálne horúce a suché prostredie. Ak do cementu pridáme vodu, začína sa chemický proces hydratácie. Zrnká cementu sa dostanú do styku s vodou a rozpúšťajú sa. Cementová kaša postupne stráca plastickosť alebo tvárnosť, začína tuhnúť a tvrdnúť a mení sa na cementový kameň.

Najmä počas horúcich letných dní, horúci vzduch a prievan veľmi rýchlo vysušujú povrch betónu. Ak betón rýchlo stuhe môže byť krivý a spôsobiť , že celá betónová deka bude krivá.

Problém s krivou dekou

Krivá deka má za následok množstvo problémov napr. pri inštalácii okien, dverí… . Vyhnite sa týmto problémom správnym položením betónovej deky.

Rôznych nedostatkov pri spracovaní a ošetrovaní betónu na stavbe je veľmi veľa. Hlavnými príčinami nedostatkov býva nedostatok vibračných zariadení na stavbe a nedostatok kvalifikovaných betonárov. Len kvalifikovaný pracovníci vedia, ako správne vibrovať  s ponorným vibrátorom, ako zvoliť vhodnú sieť vibrovaných miest na požadované zhutnenie betónu.

Dôležité je tiež správne ukladanie železa na deky. Železá a roxory musia byť správne umiestnené, a v správnej šírke. Správne navrhnúť by ich mal statik pri príprave projektu stavby alebo rekonštrukcie.

Vyberte si dobrú stavebnú firmu

Aby ste mali správne zrealizovanú stavebnú deku, obráťte sa na stavebnú firmu, ktorá má dostatočné prostriedky na jej kvalitné položenie. Vyhnete sa tak mnohým následným komplikáciám v podobe krivo osadených okien a dverí.

Autorské právo: smuay / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na dom a zahradu