aug 20, 2018
1637 Views
Komentáre vypnuté na Vyberáte oplotenie?  Hrúbka pletiva je dôležitá

Vyberáte oplotenie?  Hrúbka pletiva je dôležitá

Written by

Ako na každom trhu, tak aj na trhu s pletivami je možnosť výberu ekonomicky výhodného a lacnejšieho pletiva a potom pevnejšieho a kvalitnejšieho pletiva.

Životnosť pletiva je avšak daná 5 faktormi. Ktorými?

  1. Pevnosť pletiva

Vedeli ste, že rozdiel v hrúbke drôtu o 0,1 mm robí rozdiel 14% v pevnosti zváraného pletiva? Sila pletiva je daná hrúbkou poznikovaného drôtu, ktorý je pod ochrannou PVC vrstvou a veľkosťou oka ( čím je oko menšie, tým je pletivo pevnejšie). Ak chcete, aby vaše peltivo bolo dostatočne pevné, zadovážte si poplastované pletivo s priemerom vnútorného drôtu 1,8 mm a okom 53×53 mm.

  1. Pevnosť stĺpika

Hrúbka steny a veľkosť priemeru stĺpikov je zase veľký faktor, k tomu, aby bol stĺpiky na plot pevný. Pevnosť stĺpika nám udáva celkovú odolnosť. Kvalitnou možnosťou sú stĺpiky s priemerom 48 mm a hrúbkou steny 1,5 mm.

  1. Vzdialenosť medzi osadenými stĺpikmi

Fyzika nepustí, takže čím ďalej sú od seba stĺpiky osadené, tým je natiahnuté pletivo menej odolné. Odporúčaná vzialenosť sú 2,5 až 3 metre.

  1. Hrdzavenie a korózia

Tri faktory, ktoré vplývajú na koróziu majú dočinenie s pozinkovaním oceľového drôtu, adhéziou a hrúbkou krycej PVC vrstvy s jej rezistenciou voči UV žiareniu. Preto odporúčame používať výrobky s dvojitou povrchovou úpravou (pozinkované + poplastované pletivá) dlhodobých výrobcov oplotení.

  1. Miesto osadenia oplotenia

Pri výbere oplotenia je v poslednom, ale nie menej dôležitom rade podstatné, kde oplotenie bude. Druh oplotenia sa líši ak ho plánujete stavať v blízkosti ciest, frekventovaných chodníkov, ihrísk, psov či nerovnomernom pozemku. Preto firma M+M Martinec odporúča voliť pevnejšie oplotenie, ktoré zodpovedá prostrediu s adekvátnou silou pevnosti.

Farba na železo: Estetika a ochrana v jednom kroku pri výbere oplotenia.

Vyberáte oplotenie? Hrúbka pletiva je dôležitá. Pri rozhodovaní o vhodnom oplotení by ste nemali podceňovať ani výber farby na železo. Farba na železo je kľúčovou ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje korózii a prispieva k estetike kovových povrchov, čím harmonizuje s okolitým prostredím a zároveň predlžuje životnosť oplotenia. Pri výbere farby na železo je dôležité zvážiť nielen osobný vkus, ale aj klimatické podmienky a účel oplotenia. Investícia do kvalitnej farby na železo sa tak môže rýchlo oplatíť v podobe dlhodobej ochrany a estetického vzhľadu vášho oplotenia.

 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu